Google naučil Pixely měřit srdeční tep pomocí foťáku

Srdeční tep si budete moci změřit i bez chytrých hodinek či specializovaného senzoru. Google v březnu aktualizuje aplikaci Fit ve svých telefonech Pixel o schopnost měřit frekvenci srdečního tepu a dechu za pomoci integrovaného fotoaparátu.

Pochopitelně to má omezení. V případě měření srdečního tepu nejspíš nepřipadá v úvahu, že byste jej zjišťovali při sportovních výkonech. Při měření je nutné klidně držet prst na čočce objektivu, který bude analyzovat drobné změny barvy pod kůží. K měření dechové frekvence se použije čelní fotoaparát a analýza obrazu, která identifikuje pohyby hrudníku. Vším vás aplikace podrobně provede.

Všechna data budou zpracovávaná v telefonu a jen na uživateli bude, jestli je bude chtít v aplikaci Fit uložit. V nastavení účtu také půjdou kdykoli odstranit. Po vyzkoušení plánuje Google expanzi technologie i na ostatní telefony s Androidem. Upozorňuje však, že tyto metody nebyly schváleny úřady pro kontrolu potravin a léčiv, takže výsledky mají jen informativní charakter.

Diskuze (3) Další článek: Xiaomi Mi Watch: Levné jsme vychválili, tyhle stojí dvojnásobek a také jsou skvělé

Témata článku: Android, Fotoaparát, Google, Frekvence, Měření, Zdraví, Telefon, Foťák, Aplikace, Srdeční tep, Telefony s Androidem na Heureka.cz