Google nově hodnotí Androidy podle foťáků, pamětí a displejů. Nejvyšší požadavky jsou u třídy Class 12

Společně s Androidem 12 zavedl Google do dokumentu Compatibility Definition i nový parametr „Performance Class“. Ten je nadstavbou minimálních softwarových požadavků, které jsou kladeny na každý Android. Samotný výkon se zaměřuje na multimédia, fotoaparát a také na „generické“ součástí, jako je paměť, rozlišení displeje a jeho hustota. A to má v konečném důsledku pomoci i vývojářům při tvorbě nových aplikací pro nespočet existujících Androidů s naprosto odlišnými specifikacemi.

Kupříkladu Performance Class 12 určená pro nejvýkonnější zařízení znamená „tu nejvíce možnou prémiovou zkušenost“, zatímco o třídu níže (Class 11) dostanete jen „kvalitní uživatelský zážitek“. Pro každou verzi systému bude třída určována separátně, ovšem bude i zpětně kompatibilní. Při upgradu systému na Android 13 tak např. zařízení z původní Class může dostat novou verzi systému, a to i přesto, že bude na systémové úrovni reportovat Class 12 a nebude s novou Class 13 kompatibilní.

Třídy Class 11 a Class 12 musí mít konkrétně minimálně 12Mpx hlavní fotoaparát, který podporuje natáčení 4K videí s 30 fps. Class 12 musí mít navíc alespoň 5Mpx selfie s natáčením Full HD videí v 30 fps, zatímco o třídu níže je vyžadována jen 4Mpx selfie. U obou nejvyšších tříd se počítá s Full HD displejem (jemnost alespoň 400 dpi) a s minimálně 6GB RAM. Google dokonce specifikuje minimální rychlosti pro čtení a zápis dat, kterými se musí výrobci povinně řídit, pokud chtějí, aby byla jejích zařízení zařazena mezi ty nejvýkonnější. 

Představujeme Material Design v Androidu 12:

Současný hardware však Google v lecčems předbíhá, laťka v tuto chvíli není postavena nijak extrémně vysoko, takže si na titul „nejprémiovější uživatelské zkušenosti“ sáhne poměrně dost mobilních zařízení, a to v široké cenové relaci

Zdroj source.android.com via 9to5google

Diskuze (6) Další článek: Prozváněči znovu v akci. Nevolejte zpátky na zmeškané hovory ze zahraničních čísel!

Témata článku: Google, , , , , , , , , Foťák, Material design, Full HD, F +, Displej, ? Displej, Třída, Class,