Google novými Pixely překvapil i sám sebe. Koncem loňského roku si navýšil příjmy i díky velkému zájmu o telefony

  • Google potvrdil, že nečekal tak velký zájem o řadu Pixel 6
  • V posledním čtvrtletí byly prodeje nových Pixelů rekordní
  • Novinky mají našlápnuto na nejprodávanější Pixely všech dob

Po letech paběrkování a přešlapování na místě má Google konečně špičkové smartphony, ze které se nemusí stydět. Řeč je o nejnovější řadě Pixel 6, která se prodává tak dobře, že Google telefony překvapil i sám sebe. A to přesto, že distribuce Pixelů funguje oficiální cestou jen na několika světových trzích, a konkrétně v Česku, ale i ve spoustě dalších zemí, musí zájemci spoléhat jen na dovozové kusy.

Výkonný ředitel Googlu, Sundar Pichai, okomentoval finanční výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku následovně: „Ve Q4 jsme stanovili čtvrtletní prodejní rekord Pixelů všech dob. A to navzdory extrémně náročnému prostředí v dodavatelském řetězci. Odezva na Pixel 6 od našich zákazníků a partnerských operátorů byla neuvěřitelně pozitivní. A umělá inteligence dělá Pixely ještě užitečnější...“

Google sice nezveřejnil žádná přesná prodejní čísla, ale z finančních výsledků se dá leccos vydedukovat. Pixely jsou po finanční stránce součástí kolonky „Google Services“. V té se mimo Androidu schovává i Google Chrome, Google Mapy, Google Play, vyhledávání na Googlu nebo YouTube. Tento segment ve výnosech meziročně vyrostl za 52,8 na 69 miliard dolarů. Operační příjem v této kategorii činil 26 miliard dolarů, přičemž v Q4 roku 2020 to bylo „jen“ 19 miliard dolarů.

Zatím není jasné, zda jsou Pixely již nyní nejprodávanějšími smartphony pod hlavičkou Googlu. Pixely mají tradičně roční prodejní cyklus, a, soudě podle toho, že jsou na trhu teprve od loňského října, mohou jejich prodejní čísla do letošního podzimu ještě výrazněji nastoupat. Google tak, zdá se, v segmentu Androidů chytil druhý dech. Firma zjistila, že vyrábět vlastní smartphony má smysl, a zřejmě proto se Google začal soustředit i na tablety a skládačky. A už velmi brzy bychom měli vidět první plody této nové produktové strategie.

Oficiální představení Pixelu 6 od Googlu:

Zdroj abc via Androidpolice

Váš názor Další článek: Samsungy řady Galaxy S22 se oproti plánu opozdí, základní model se nebude nabíjet 45 Watty

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Google Play, Statistika, Hospodaření a finance, Sundar Pichai, Pixel, Byznys, YouTube, Prodeje smartphonů, Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Telefon, Google Chrome, Poslední čtvrtletí, Čtvrtletí, Dolar, Google Mapa, Velký zájem, Plod, Česká republika, Příjem, Telefony s Androidem na Heureka.cz