Google Pay se změní k nepoznání. Brzy bude připomínat chatovací aplikaci

Mobilní aplikaci Google Pay obstarávající bezkontaktní platby na Android smartphonech s NFC čeká velký redesign. Nová verze nám hned na první pohled připomíná chatovací aplikaci, protože právě tento layout bude nově sloužit k rozpočítání společné útraty v restauraci mezi vás a vaše přátele. Přenosy peněz a útraty se nově budou objevovat v textových bublinách, v čemž vidíme snahu Googlu o to, aby aplikace vypadala uživatelsky o dost přívětivěji.

Nová verze aplikace bude moci být přímo napojena na váš bankovní účet, takže hned v mobilu uvidíte, za co utrácíte, a počítá se i s detailními statistikami a přehledy. Aplikace dokáže načíst účtenky z fotografií či Gmailu, díky propojení s Google Mapami získáte v reálném čase přehled o slevových kuponech obchodů a restaurací poblíž vaší aktuální pozice. Některé slevy budou navíc exkluzivně dostupné jen pro uživatele nové verze Google Pay. A myslí se i na bezpečnost, protože se Google zavázal k tomu, že vaše personalizovaná platební data nebude žádným způsobem využívat ani „přeprodávat“ dál.

Podívejte se na novou verzi aplikaci Google Pay:

Přepracovaná platební aplikace pro Android se jako první dostane do USA, kde ji bude možné propojit s účty 11 tamních bank. Google navíc dodává, že aktuální změny v Google Pay jsou jen špičkou ledovce, a že budou brzy následovat další úpravy. Plány na rozšíření nové verze aplikace do Evropy však zatím nejsou známy. 

Zdroj Google Blog

Diskuze (16) Další článek: Příjemné překvapení: OnePlus Nord N100 má 90Hz displej. Proč se výrobce „zapomněl“ pochlubit?

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, NFC, Google Pay, USA, Gmail, Mobilní platby, Platba mobilem, Bezkontaktní platby, Nepoznání, Evropa, Útrata, Verze, Google blog, Restaurace, Nová verze


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin