Google Pay už umí ukládat i jízdenky na MHD. Zatím jen v Las Vegas

Google Pay už umí ukládat i jízdenky na MHD. Zatím jen v Las Vegas

Google Pay, nedávno ještě známý jako Android Pay, ukazuje své další možnosti. Nejen že s aplikací můžete platit v obchodech na bezkontaktních terminálech (pokud služba akceptuje platební karty vydané vaší bankou) a můžete si do ní ukládat i vybrané věrnostní a klubové kartičky, ale nově se můžete Google Pay prokázat i při vstupu do MHD.

Klepněte pro větší obrázek

Tento projekt první svého druhu zatím odstartoval pouze v americkém Las Vegas, kde se dá pomocí Google Pay zaplatit za tamní městskou monorail dráhu. V praxi jde vlastně o kombinaci platby na internetu a ověření u terminálu. Nejprve si na stránkách monorailu koupíte např. celodenní virtuální jízdenku, tu si poté nahrajete do Google Pay a u turniketu pouze „pípnete“ telefonem pro ověření.

Mohlo by to být i jednodušší, například jednorázově zaplatit přímo u vstupu k vlaku, ale to záleží na tarifním systému daného provozu. Tímto způsobem by mohla služba fungovat například v systému londýnské dopravy, kde podobnou funkci zastává karta Oyster a kde lze i za jednorázovou jízdu například v autobusu zaplatit bezkontaktní kartou. Google slibuje podporu dalších dopravních provozů, ale ve kterých městech zatím konkrétně nesdělil.

Jak platit mobilem se službou Google Pay (dříve Android Pay):

Váš názor Další článek: Volně dostupných Wi-Fi se nařízení GDPR nedotkne

Témata článku: Google, Android, Mobilní platby, Google, Google Pay, Android Pay, Platba mobilem, MHD, Bezkontaktní platby, Karta, Terminál, První druh, Podobná funkce, Platební karta, Las Vegas, Bezkontaktní karta, Banka, Pay, Oyster, Ověření, Bezkontaktní terminál, Jízdenka


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety