Google Pixel 5a je příjemná evoluce. Dostal voděodolnost a silnou baterii

Google dnes představil svůj nejnovější smartphone Google Pixel 5a. Jde o nástupce loňského modelu vyšší třídy Pixel 4a, od kterého odkoukal design a z velké části i výbavu. Telefon má matné tělo, které meziročně trochu povyrostlo kvůli využití 6,34" OLED displeje s Full HD+ rozlišením. Novinkou je voděodolnost dle normy krytí IP67, která byla dříve dostupná pouze pro nejvyšší modely.

Výbava se překvapivě příliš nezměnila. Telefon opět pohání procesor Qualcomm Snapdragon 765G s 5G konektivitou, který doplní 6 GB RAM. Pro data pak poslouží 128GB vnitřní úložiště. Hlavním vylepšením však bude 4 680mAh baterie, což je zatím nejsilnější akumulátor, který se kdy v Pixelech objevil. Očekávat tedy zřejmě můžeme velmi slušnou výdrž. Podporováno bude i 18W dobíjení, skrze USB-C. Sluchátkový jack však nechybí. Telefon je Dual SIM s tím, že jako druhou SIM musíte využít eSIM.

Fotoaparát se nemění

Lákadlem má opět být skvělý fotoaparát, ovšem hardwarové změny příliš nečekejte. Nabídne dva objektivy. Hlavní s rozlišením 12,2 Mpx a 16Mpx ultraširokoúhlý objektiv. Oba by měly zvládat díky pokročilému nočnímu režimu i kvalitní fotografie za tmy. Nechybí ani 8 Mpx kamerka. Stran softwaru pak očekávejte Android 11, přičemž telefon má přislíbené minimálně 3 roky aktualizací.

Telefon je dostupný skrze Google Store za cenu 449 dolarů (cca 11 900 Kč), a to pouze v černé variantě. Vzhledem ke stále chybějící české distribuci zatím nevíme, kdy a za jakou cenu jej některý z prodejců přiveze k nám, cenovka ale proti té americké pravděpodobně o něco naroste.

Představovací video smartphonu Google Pixel 5a 5G:

Diskuze (38) Další článek: Hejblátka, kabely, lepidlo a šroubky. Podívejte se do útrob skládacího Z Fold3

Témata článku: Google, , , , , , , , Full HD, Dual Sim, Qualcomm Snapdragon, Evoluce, Dostál, Google Store, Telefon, Dostal,