Google Play kopíruje App Store. Aplikace budou uvádět, s jakými daty pracují

Google na svém blogu pro vývojáře oznámil blížící se aktualizaci týkající se aplikací a her na obchodu Google Play. Americký gigant se inspiroval u Applu, a tak u všech aplikací na svém obchodě bude vyžadovat, aby měli uživatelé přehled o tom, jak je nakládáno s jejich daty. A nebudou stačit jen základní popisky z využívaných systémových oprávnění, ale konkrétní případy v rámci dané aplikace.

Vývojáři tak budou muset uvádět, jaká data jsou aplikacemi sbírána a sdílena, a za jakým účelem. Kupříkladu se může jednat o geolokační data, fotky, videa, zvukové či další soubory nebo o osobní informace, např. jméno, e-mail, ID zařízení nebo poštovní adresa. A musí být jasné, zda aplikace sběr dat nutně vyžaduje, nebo mohou uživatelé sběr dat omezit. Vývojáři budou také muset u aplikací zdůraznit, zda využívají nějaké bezpečnostní mechanismy (např. šifrování), zda je bezpečnost aplikace ověřena některým z nástrojů třetích stran nebo to, zda aplikace umožňuje smazat sesbíraná data, pokud je z telefonu odinstalována.

Na mobilní platformu Android jsou to změny skutečně zásadní a radikální, takže dá Google vývojářům dlouhou dobu na to, aby se mohli na změny připravit. V průběhu léta vydá Google standardizované postupy, jak novinky programově začlenit do aplikace, resp. do listingu na Google Play. Nová pravidla ohledně bezpečnosti mobilní aplikací začnou platit začátkem druhého čtvrtletí příštího roku.

Zdroj Android Developers

Diskuze (6) Další článek: Samsung Galaxy A82 5G je zpět ve hře. Na web uniklo oficiální retail video

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Google Play, Bezpečnost, Šifrování, Zabezpečení, Pro vývojáře, App Store, Nástroj, Vývojář, Data, Sběr dat, Developers


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 16

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny