Google podpořil Huawei. Přesvědčuje Washington, že ukončení spolupráce přinese bezpečnostní riziko

Zní to možná paradoxně, ale když si poslechnete argumenty Googlu, dávají smysl. Podle Financial Times americké technologické firmy hledají cestu, jak washingtonské administrativě vysvětlit, že příliš striktní blokáda nakonec uškodí naprosto všem.

Za zavřenými dveřmi lobbuje i Google, který podle FT zvolil na první pohled bizarní argumentaci: Pokud nebudeme spolupracovat s čínským Huaweiem, může to znamenat vyšší bezpečnostní riziko pro USA. Cože? Nemá Huawei zavřená vrátka do Spojených států právě z tohoto důvodu?

Klepněte pro větší obrázek
Díky Androidu máme elementární bezpečnostní kontrolu, tvrdí Google

Má, jenže při současné situaci má zase (americký) Google elementární dohled nad miliony telefonů Huawei – alespoň ten bezpečnostní. Pro mobil, na kterém běží Android a služby Google Play, může Google dodávat bezpečnostní aktualizace, skrze funkci Play Protect může lépe dohlížet nad případným malwarem.

Pokud by o tuto možnost Google přišel a pokud by Ark OS (vlastní operační systém, který Huawei připravuje jako náhradu Androidu) nakonec slavil mimo USA úspěch a dobyl třeba i Evropu, budou se na scéně pohybovat miliony (optikou Googlu) potenciálně nebezpečných a pro Ameriku nedůvěryhodných telefonů, takže situace bude nakonec ještě horší než před blokádou.

Diskuze (38) Další článek: Připravuje se nástupce Samsungu Galaxy Tab S4? V Geekbench se ukázal Tab S5

Témata článku: Google, Huawei, , , , , , , , , , ANS, Pře, Riziko, Financial Times, Ukončení spolupráce, Evropa, Bezpečnostní riziko, Podpor, Blokada, Blokáda, Úkon, Play protect, Ukončení, Washington,