Google přináší do tabletů dětský režim. První vlaštovkou bude Lenovo Tab M10 HD 2. generace

Google přináší do tabletů dětský režim. První vlaštovkou bude Lenovo Tab M10 HD 2. generace

Google se ve svých službách snaží vytvořit prostředí bezpečné i pro své dětské uživatele. Patří do něho nejen rodičovská kontrola v podobě funkce Family Link, ale i aplikace v Google Play schválené učiteli. Nově přibývá i prostředí Kids Space šité dětem na míru.

Google o Kids Space říká, že se s jeho pomocí stanou všechny děti „průzkumníky věcí, které milují.“ Ty si v něm vyberou okruh svých zájmů a prostředí jim poté předloží doporučené tituly ke hraní, četbě a ostatní tvorbě. Děti si v něm mohou vytvořit i svého virtuálního avatara, aby se v něm cítili jednoduše jako ryba ve vodě. Vše hraje barvami a vyniká jednoduchostí, aby v něm byla snadná orientace.

Klepněte pro větší obrázek
Jednodušší už to být nemůže. Kids Space bude ideální a bezpečný prostor pro každé dítě.

Google spolupracuje s různými vydavateli, aby se obsah neustále rozšiřoval – nejen herní, ale i např. ten ke čtení a ten obsahující videa z Google Kids. Prvním zařízením, který bude dětem prostor Kids Space nabízet, bude Lenovo M10 HD 2. generace. To má 10,1“ širokoúhlý displej s dvěma reproduktory Dolby Atmos. Jeho doporučená cena je 130 dolarů (cca 2 900 Kč, 1. generace se u nás prodává za 3 500 Kč) a měl by být dostupný již během září. Další tablety s podporou Kids Space budou následně přibývat.

Via Engadget

Váš názor Další článek: Budeme odkládat mobil čelem dolů? Huawei patentoval malý displej mezi fotoaparáty

Témata článku: Android, Tablety, Google Play, Google, Průzkumník, Generace, Orient, Prostředí, Vlaštovka, Lenovo Tab, Dítě, Via Engadget


Určitě si přečtěte