Google připravuje levnější Pixel 3 Lite. Tady jsou jeho první živé fotky

Třetí řada Pixelů neskončí jen u modelů Pixel 3 a Pixel 3 XL. Již delší dobu se hovoří i o levnějších modelech s kódovými označeními Sargo a Bonito. A právě první zmiňovaný připadá chystanému Pixelu 3 Lite, který se ukazuje na prvních fotografiích. Zdrojem je ruský web Rozetked, který ukázal Pixel 3 XL na detailním videopohledu týden předtím, než byl telefon vůbec oficiální cestou oznámen. Připravovaný Pixel 3 Lite tedy můžeme brát jako hotovou věc.

Na fotkách můžeme smartphone, který bude s největší pravděpodobností vyroben z lesklého plastu. Jedná se o bílou variantu Pixelu 3 Lite, která má černý rámeček okolo displeje a na boku netradiční neonové zamykací tlačítko. Celek nám tak hodně připomíná Pixel 2, navíc je jen protáhlejší displej a 3,5mm jack na horní hraně.

IPS displej s úhlopříčkou 5,56 palce nabídne rozlišení 2 220 × 1 080 pix, zadní 12Mpx fotoaparát doplňuje přední osmimegapixelová selfie. Kruhová čtečka otisků prstů zůstává na zádech. Screenshoty ze systému navíc potvrzují i základní specifikace. Telefon poběží na osmijádrovém Snapdragonu 670 s grafickým čipem Adreno 615. Operační paměť má kapacitu 4 GB, interní 32GB úložiště opět nijak nerozšíříte. Baterie bohužel nabídne kapacitu pouhých 2 915 mAh. 

Nejnovější Pixel 3 a Pixel 3 XL na produktovém videu:

Telefon poběží na Androidu 9.0 Pie a ve finále má stát 594 dolarů, tj. 13 600 Kč. Kdy se telefon objeví v prodeji, zatím není známo.

Diskuze (11) Další článek: K tarifu s 500 MB T-Mobile přidá 4 GB. Cena zůstává, ale nabídka má háček

Témata článku: Google, , , , , , , , , , Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 3a, První fotografie, Označení SAR, Produktové video, Dlouhá doba, Grafický čip, Oficiální cesta, Bílá varianta, Fotka, Třetí řada, Černý rámeček, Lít, Hotová věc,