Google procpal Assistanta na iPhony. Spouštět se bude podivným příkazem „Hey Siri, OK Google“

Google Assistant a Siri spolu v minulosti nijak nespolupracovali. To se však mění s novou aktualizací, která Assistantovi přidává podporu Siri Shortcuts. Nyní si tak můžete v rámci Siri naprogramovat zkratky typu „Hey Google” nebo „Okay Google” a kdykoliv je Siri řeknete, spustí se Google Asssistant a začne poslouchat další pokyny.

Nastavit si dokonce můžete i často používané fráze, které Siri rovnou předá Google Assistantovi a ten vám na ně odpoví. Skrze Siri takto můžete hlasově aktivovat i nastavené rutiny chytré domácnosti, která využívá Google Assistanta. Nevýhodou zůstává to, že pro využití aplikace třetích stran skrze Siri musí být telefon vždy nejprve odemčený. 

Přesto jde o jasnou ukázku toho, jaké možnosti nyní Siri díky Shortcuts nabízí. Tím, že je funkce zkratek plně dostupná vývojářům třetích stran, je klidně možné, že se v budoucnu dočkáme podobné integrace i dalších hlasových asistentů. Pro nás je však mnohem větším omezením to, že je Google Assistant pro iOS dostupný pouze ve vybraných zemích. V českém AppStore jej tedy zatím bohužel nenajdete.

Zdroj: Macstories

Diskuze (1) Další článek: Foťák je nejdůležitější součást moderního smartphonu. Jak dobře koupit podle DxO?

Témata článku: Apple, Google, Mobilní aplikace, iOS, AppStore, Software pro mobily, Google, Google Assistant, Chytrá domácnost, Siri, Siri Shortcuts, iOS 12, Hey Siri, Assistant, Shortcuts, Nová aktualizace, Příkaz, Integrace, Třetí strana, Hey Google, Zkratka, Velké omezení, Vybraná země


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin