Google pustí Android Auto do Česka. Majitelé kompatibilních aut už nebudou muset obcházet pravidla

Google nenápadně oznámil, že pouští Android Auto do dalších zemí včetně Česka a Slovenska. Jde o funkci, která dostane vybrané aplikace z mobilu na palubní displej kompatibilního automobilu či autorádia. Rozšiřování bude postupné, dočkat bychom se měli v příštích týdnech.

Čeští uživatelé často používají Android Auto i proti vůli Googlu – stejnojmennou aplikaci si pomocí .apk instalovali z neoficiálních zdrojů a po každé větší aktualizaci systému bylo nutné postup opakovat. Tyto komplikace tedy odpadnou, aplikace Android Auto se objeví i na českém Google Play.

Část funkcí a interakcí s Android Auto obstarává hlasový asistent/umělá inteligence Google Assistant. Ani ten ještě v Česku oficiálně nefunguje, ale objevují se náznaky, že by se to brzy mohlo změnit. Google neopatrně slíbil Assistanta už v květnu 2018, ale dodnes se tak nestalo.

Systém Android Auto loni prošel zásadním redesignem:

Diskuze (30) Další článek: Chcete někomu pomoct s mobilem? Jde to i na dálku, stačí správná appka

Témata článku: Android, Aplikace, Google Play, Android Auto, Google Assistant, Google, Chytré auto, Slovensko, Assistanta, Česko, Česká republika, Majitel, Pravidlo


Určitě si přečtěte