Google se chlubí rekordní adopcí Androidu 10. Běží už na 400 milionech zařízení

Google se pochlubil, že Androidu 10 je nejrychleji šířená verze vůbec. Od zářijového startu běží na více než 400 milionech zařízení, přičemž v prvních pěti měsících dosáhl čtvrtiny aktuálního počtu. To je ve srovnání s Androidem 9.0 o 28% více. 

Důvodem zrychlující adopce v posledních letech je podle Googlu zejména zavedení projektů Treble a Mainline, které systému přinesly větší modularitu a umožnily aktualizace některých částí operačního systému i skrze obchod Google Play. Zásluhy si určitě Google může připsat i za zpřístupnění beta verzí dalším výrobcům a za částí úspěchu určitě stojí také dnes spíše skomírající projekt Android One.

Přestože konkrétní čísla aktualizací vypadají působivě, je třeba se na ně podívat i z procentuálního pohledu. V něm už Android 10 tak skvěle nevychází. Pokud vezmeme v úvahu poslední oficiální údaj 2,5 miliardy aktivních Android zařízení platný k minulému roku, znamenalo by 400 milionů zařízení s Androidem 10 pouhých 16% z celkového počtu, což je stále nízké velmi číslo.

Diskuze (5) Další článek: Tohle je šestka, která dala světu iPhone. Co dnes dělají klíčoví manažeři Applu?

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Google Play, Android 11, Statistika, Aktualizace softwaru, Android 10, Zařízení, Aktualizace, Adopce, Operační systém, Milión zařízení


Určitě si přečtěte