Google spěchá se zprovozněním Android her ve Windows. Jaké budou minimální hardwarové požadavky?

 • Google spustil betatestování služby Play Games ve Windows
 • Konkurenci pro Amazon Appstore bude stačit Windows 10
 • Budete potřebovat 8jádrový procesor a alespoň 8GB RAM

To, že se Microsoft v systému Windows 11 domluvil na spolupráci s Amazonem, udělalo Googlu velkou čáru přes rozpočet. Microsoft dodal Android subsystém, Amazon zase svůj aplikační obchod. Jenže, subsystém podporuje i tzv. sideloading, takže mají uživatelé poslední verze Windows dveře otevřené prakticky k jakékoliv hře a aplikaci z Androidu. Google však chce již velmi brzy na desktopu brzy vydat svou vlastní aplikaci, která by zpřístupnila Android hry oficiální cestou.

Google oznámil expanzi služby Google Play Games na Windows 11 loni v prosinci, a právě teď rozjíždí betatestování v Hong Kongu, Jižní Koreji a na Taiwanu. Mezi první podporované hry patří Mobile Legends, Summoners War, State of Survival a Three Kingdoms Tactics, tedy tituly populární zejména v Asii. Už teď je však jasné, že pro každou zemi mohou být dostupné jiné hry. Betaverze by se měla v průběhu letošního roku proměnit v běžně dostupnou službu pro všechny.

Zatím není jasné, jakou technologii Google pro Android hry na Windows využívá, zcela jistě se však nejedná o streamování. Hry běží v samostatné aplikaci Google Play Games, která by měla být brzy dostupná v Microsoft Storu. Google dodává, že u všech podporovaných her můžete maximálně využít výhod velkého displeje a ovládání pomocí myši a klávesnice, o samotné ukládání v rámci cross-play hraní se postará váš profil účtu Hry Google Play. Je však třeba dodat, že postup si v dnešní době hry ukládají často na své vlastní servery, což platí např. o Genshin Impact, Legends od Runeterra, Hearthstone, Fortnite a dalších.

Představení aplikace Google Play Games beta pro Windows 11:

Současně si Google připravil speciální stránky pro vývojáře, na nichž prezentuje možnost univerzálního kódování her, které lze primárně vydat pro smartphony a poměrně snadno upravit pro hraní na platformě x86 s myší a klávesnicí. Jakmile bude služba Google Play Games dostupná i v Česku, budeme vás informovat. Podle Googlu by se měla beta „velmi brzy“ rozšířit i do dalších regionů.

Detaily ke službě se následně objeví na těchto oficiálních stránkách. V současné době se dozvíte pouze to, že „Beta ve vaší oblasti zatím není dostupná“.

Minimální požadavky pro Google Play Games:

 • Windows 10 (v2004)
 • disk typu SSD
 • Herní GPU
 • Procesor s 8 logickými jádry
 • 8 GB RAM
 • 20 GB místa v úložišti
 • Účet administrátora Windows
 • Musí být zapnutá hardwarová virtualizace
 • Kompatibilní počítač a konfigurace

Zdroj Googleblog

Diskuze (6) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Myšlenkové mapy, skákání přes švihadlo a tvorba prezentací

Témata článku: Google, Microsoft, Android, Windows, Google Play, Mobilní hry, Fortnite, Hry, Hearthstone, Obchod s aplikacemi, Amazon, SSD, Desktop, Windows 11, Česká republika, Play Games, Hong Kong, Genshin Impact, Legends of Runeterra, Microsoft store, Tchaj-wan, Mobil Legends, Zprovoznění, Administrátor, Jižní Korea, Telefony s Androidem na Heureka.czZrušené pokračování akčního Scarface po letech vyplouvá na povrch

Zrušené pokračování akčního Scarface po letech vyplouvá na povrch

Dle obrázků se měl odehrávat v Las Vegas navazovat na původní hru.

Michal Maliarov
Akční adventuraGalerie
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Chytrý kartáček Oral-B pozná, zda jste si správně vyčistili všechny zuby. Výsledky zobrazí v aplikaci

Chytrý kartáček Oral-B pozná, zda jste si správně vyčistili všechny zuby. Výsledky zobrazí v aplikaci

** Oral-B na veletrhu v Barceloně představil novou generaci chytrého kartáčku ** Algoritmus pozná, který segment chrupu si čistíte ** Informaci ukládá do mobilní aplikace

Jan Láska
Oral-BChytrá domácnost
Návod: Jak nastavit sdílení v síti, s heslem i bez něj

Návod: Jak nastavit sdílení v síti, s heslem i bez něj

Máte zapnutý počítač a chtěli byste se dostat do některé jeho složky z telefonu či televizoru? Stačí si nastavit sdílení v síti, a to i bez hesla.

Antonín Trčálek
NávodyWindows