Google spolupracuje se Samsungem. Platforma Wear OS se spojí s Tizenem

Google dnes na své úvodní Keynote akce Google I/O 2021 oznámil zatím největší update operačního systému Wear OS. Americký gigant potvrdil spolupráci se Samsungem, o které se již delší dobu spekuluje, a oznámil, že dojde ke sjednocení platforem Wear OS a operačního systému Tizen, který jihokorejci dlouhodobě používají ve svých hodinkách. Z nové verze Wear OS však nebude těžit jen Samsung, ale také další výrobci, kteří budou mít k nové hodinkové platformě přístup.

Na přesné detaily je zatím brzy, Google však alespoň nastínil tři největší výhody nové verze Wear OS. Propojení s Tizenem umožní další výdrž hodinek na jedno nabití a dále pak rychlejší načítání hodinkových aplikací (až o 30 procent). Google k tomu přihodí silnou značku, zapálenou komunitu vývojářů, známé aplikace (např. Google Mapy nebo Play Store) a také spolupráci se značkou Fitbit, kterou nedávno převzal pod svá křídla. A budou z toho těžit právě hodinky, které dostanou vylepšené funkce pro monitoring pohybu, aktivit a zdravotních funkcí.

Prezentace Googlu se zúčastnil i Patrick Chomet ze Samsungu, který potvrdil, že budoucí hodinky řady Galaxy skutečně poběží na Wear OS. Žádný přesný časový rámec nezmínil, ovšem již dříve se hovořilo o tom, že by mohlo k představení nových hodinek řady Galaxy Watch dojít již v průběhu léta. Samsung však nezapomene ani na stávající majitele hodinek s Tizenem, u nichž slibuje minimálně tříletou softwarovou podporu, a to od data jejich představení. Zřejmě posledními Tizen hodinkami od Samsungu tak budou Galaxy Watch3.

A mezi řádky to vypadá, že by se z hodinek na Wear OS mohla konečně vyklubat zdravá konkurence pro Apple Watch. Hodinky Pixel Watch, jejichž design unikl na internet v polovině dubna, se své oficiální premiéry (zatím) nedočkaly...

Diskuze (2) Další článek: První z letošních Xperií v předprodeji. Voděodolnost a 5G, to je Sony Xperia 10 III

Témata článku: Google, Samsung, Galaxy Watch, Chytré hodinky, Apple Watch, Wear OS, Internet, Hodinky, Pixel Watch, Keynote, Výdrž, Fitbit, Měření, Tizen, Ekosystém, Operační systém, Google Mapa, Aplikace, Platforma, Samsun, Play Store, Tizenem, Apple Watch na Heureka.cz