Konečně funguje i v Česku. Služba Find My Device od Googlu vyhledá ztracené telefony, tablety i sluchátka

  • Přichází nová podoba vyhledávací sítě Find My Device
  • Vyhledá ztracené telefony, tablety, sluchátka i lokátory
  • Nově už funguje i v Česku, ukážeme, jak si ji nastavíte

Oživeno 13. května | Google zhruba po měsíci rozšířil dostupnost nové podoby služby Find My Device i do Česka. U nás má služba počeštěný název Najdi moje zařízení, a Google o zprovoznění služby informoval v 8. května v rámci e-mailové komunikace. Včera v podvečer nám pak na telefonu vyskočila notifikace o tom, že je pro používaný smartphone služba konečně aktivní. 

Nastavení služby najdete přes Nastavení – Google – Najdi moje zařízení. Nově se zde objevuje položka Najděte svá offline zařízení, ve které se můžete k celosvětové Bluetooth vyhledávací síti od Googlu připojit třemi způsoby. Čtvrtý značí vypnutí této funkce, je však důležité zmínit, že už při jejím zprovoznění ji Google, např. na rozdíl od Samsungu, automaticky zapíná. Byť v lehce omezeném režimu. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V Česku už funguje nová vyhledávací síť od Googlu. Nastavíte si v ní úroveň, jakou do ní chcete přispívat svými zařízeními

A tím myslíme mód „Se sítí pouze v oblastech s vysokým provozem“. Šifrované informace o Bluetooth zařízeních v dosahu se sdílejí jen tehdy, pokud podobná data mají současně k dispozici i jiná zařízení. To znamená sdílení např. na letištích, v centrech měst, apod. Můžete však i dobrovolně zvýšit své zapojení do celosvětové sítě i na místech, která nejsou tolik navštěvovaná. Pro zjištění offline polohy jiných zařízení tak bude stačit třeba jen to, že jeho místo detekoval pouze váš telefon.

Třetí možnost je určená těm, kteří chtějí mít offline vyhledávání svého zařízení dostupné, ale současně nechtějí pomáhat ostatním. Poslední položka veškeré vyhledávací služby deaktivuje. Find My Device má i novou podobu mobilní aplikace, ve které se přihlásíte ke svému účtu a vidíte v seznamu všechna dostupná zařízení. Ta můžete na dálku vyhledat, prozvonit nebo dodatečně zabezpečit, např. přidat mu heslo (pokud telefon zámek displeje neměl), popř. z něj vyvázat váš Google účet. To už je však jen krajní řešení, pokud se zařízení nedaří dohledat.


Původní článek vyšel 8. dubna s následujícím nadpisem:

Google spustil vlastní síť pro lokátory. Find My Device vyhledá ztracené telefony, tablety i sluchátka

Google dnes spustil vyhledávací síť, která pomůže s vyhledáním ztracených zařízení. Nová podoba služby Find My Device navazuje na globální vyhledávací sítě od Applu a Samsungu. V první vlně bude možné hledat (i offline) ztracené a založené Android telefony a tablety, po nichž přijdou na řadu sluchátka. Podpora Bluetooth lokátorů třetích stran (např. AirTagů) přibude v květnu. Google však službu zatím spustil jen v USA a Kanadě, podpora dalších regionů se chystá, a to v horizontu několika následujících měsíců.

Klepněte pro větší obrázek
Google spouští novou podobu vyhledávací sítě Find My Device. Zatím bohužel jen v USA a Kanadě

Google původně avizoval, že nová podoba sítě Find My Device začne fungovat v létě loňského roku, tento termín se mu však nepodařilo splnit, protože čekal, až Apple ve svém systému zavede podporu detekce sledování lokátory. Do iOS přibude tato funkce společně s květnovým updatem na iOS 17.5. Už dnes však startuje oživená služba, která při vyhledání ztracených zařízení nepotřebuje, aby zařízení byla online, ale mohou být i offline. Dohledání probíhá prostřednictvím celosvětové sítě telefonů a jejich Bluetooth konektivity.

Vyhledá i vypnuté (vybité) Pixely

Pixely 8 mohou být dokonce vyhledané i tehdy, když je baterie úplně vybitá. Google vyzdvihuje „specifický“ hardware Pixelů, přesto však spolupracuje s OEM výrobci, aby mohl podobnou funkci dostat i do těch nejvybavenějších Androidů jiných značek. Při dohledání zařízení přímo v terénu budete potřebovat mobilní aplikaci Find My Device, která vám dá vědět, že se k zařízení přibližujete. V mapách taktéž uvidíte polohu zařízení, které s vámi někdo sdílí.

Služba Find My Device je určena pro Android 9 a novější verze. Google dodává, že ji brzy začnou podporovat i sluchátka značek JBL a Sony. V Evropě však nová verze aplikace zatím nefunguje, k dispozici je pouze původní verze aplikace, která nepodporuje offline vyhledávání a je oproti řešením od Applu a Samsungu omezená.

Zdroj: Google Blo

Diskuze (25) Další článek: Apple Watch Series 8 nikdy nebyly levnější. Větší model s LTE teď koupíte za 6990 Kč

Témata článku: Google, , , , , , , , , , , , , , , , Zařízení, Finda My Device, Nová podoba, Finda, Najít, Evropa, My Device, Telefon, Síť,