Google Stadia - služba pro streamování her bude spuštěna 19. listopadu

Google za měsíc oficiálně odstartuje službu Stadia, která bude fungovat podobně jako Spotify nebo Netflix. Místo hudby a filmů však bude na dálku streamovat počítačové hry. Při jejich hraní můžete počítat s rozlišením až 4K, frameratem až 60 fps a také s podorou HDR. Potřebovat budete jen rychlé internetové připojení a úvodní poplatek za pořízení služby. Ta bude zatím dostupná pouze v USA, Kanadě a ve dvanácti zemích v Evropě, mezi nimiž ČR zatím nefiguruje.

Představení streamovací služby Google Stadia:

Tzv. sada Founder's Edition vychází na 129 dolarů (cca 3 tisíce Kč), a její součástí je tříměsíční předplatné služby Stadio Pro a pozvánka k vyzkoušení služby pro případného dalšího zájemce. V základu bude k dispozici hra Destiny 2: Collection a několik vybraných bezplatných her, další mají přibývat postupně. Za přístup k většině dalších her však bude třeba zaplatit. Navíc, po třech měsících bude přístup do služby vycházet za 10 dolarů měsíčně, tj. cca 235 Kč. 

S hraním streamovaných her se počítá převážně na televizi s připojeným Chromecast Ultra, pro přihlášení ke službě využijete samostatnou mobilní aplikaci. Ovládání her obstará ovladač Stadia Controller, který uživatelům dorazí poštou spolu s Chromecastem. Při hraní her můžete plynule přecházet mezi zařízeními, např. na počítač, na němž můžete hry ovládat pomocí myši a klávesnice, nebo na telefon, tablet či notebook. V tuto chvíli jsou podporovány např. smartphony řady Pixel 3 a Pixel 4, které budou hry streamovat pouze po připojení k Wi-Fi. Kdy se Google Stadia dostane i do ČR, zatím není známo.

Zdroj Google

Diskuze (2) Další článek: Nokia 8.1 dostává aktualizaci na Android 10. Další finské modely budou brzy následovat

Témata článku: Google, Wi-Fi, USA, Chromecast, Netflix, HDR, Spotify, Kanada, Služba, Stadia, Česká republika, Evropa, Hraní, Collection, Stadium, Hra, Stadio, Streamování, Připojení, Chromecast Ultra, Google Stadia


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety