Google Stadia už frčí i na iOS. Musíte ale aktualizovat na verzi 14.3

Teprve minulý týden pustil Google do Česka herní službu Stadia. Systémy od Applu však nejsou ke streamování her příliš nakloněné. Aplikaci Stadia sice v App Storu najdete, ale neslouží ke hraní a odkáže vás na počítač. S aktualizací iOS na verzi 14.3 však můžete na iPhonech a iPadech hrát i v mobilním prohlížeči.

Applu se nelíbí, že by se přes streamovací služby dostaly na iPhony a iPady hry, které nepodléhají pravidlům pro vstup na App Store. Což třeba aktuální hit Cyberpunk 2077 rozhodně není a Stadia jej obsahuje. Vývojáři ale omezení Applu obešli tím, že službu spustí skrze webový prohlížeč Safari. Stačí otevřít stadia.google.com, přihlásit se, vybrat si titul a začít hrát. Webové rozhraní se snaží vypadat jako aplikace, a pokud si přidáte zkratku na plochu, vlastně ani nepoznáte, že v ní nejste.

Přístupnost je zaváděna postupně. Pokud vám tedy ve Stadii na webu ještě hrát nejde, i když už máte na svém zařízení iOS 14.3, zkuste to později.

Diskuze (1) Další článek: ČTÚ: Při přenosu čísla by neměl původní operátor účtovat paušál za celé období

Témata článku: iOS, Hry, Google, Stadia, Stadium, App Store, Safari, Verze, Česká republika, Mobilní prohlížeč


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28