Google tahá esa z rukávu. S předstihem ukázal Pixel 7, hodinky Pixel Watch a tablet. Jen skládačka chybí

  • Na Google I/O jsme chtěli vidět skládací Pixel...
  • ...místo toho Google naservíroval ochutnávku Pixelu 7 a hodinek
  • A vizuálně trochu nudný Pixel Tab dorazí na trh až v příštím roce

Tak trochu jsme čekali, že na akci Google I/O uvidíme první ochutnávku připravovaného skládacího Pixelu. Nedočkali jsme se, ale Google nás místo toho zahltil „ukázkami“ chystané trojice mobilních zařízení.

Došlo na propírané hodinky Pixel Watch, které doplnila ukázka designu budoucí řady Pixel 7. A to se bavíme o produktech, které přijdou na trh ještě letos na podzim. Zcela překvapivou ochutnávkou byl tablet Pixel Tab, který Google chystá až na příští rok.

Klepněte pro větší obrázek
Toto je první pohled na připravované telefony Pixel 7 (vlevo) a Pixel 7 Pro

Začněme řadou Pixel 7, která si svou premiéru odbude na podzim. Google u ní vylepší aktuální designovou linku, kdy recyklovaný hliník ze zad přejde přímo na zadní fotomodul. Ten bude širší, a změní se i uspořádání fotoaparátů. Vypadá to, že i tentokrát se dočkáme dvou smartphonů, a co je podstatné, oba poběží na nové generaci čipsetu Tensor. Čekáme tedy úspornější výrobní technologii, než současný 5nm proces, a ještě vyšší výkon umělé inteligence. 

Klepněte pro větší obrázek
Google Pixel Watch přijdou na trh na podzim, společně s Pixely 7

Společně s novými Pixely se na podzim objeví v prodeji i hodinky Pixel Watch. Google u nich vyzdvihuje novou generaci systému Wear OS, a dále pak propojení s novou aplikací Google Wallet. Hodinky taktéž dostanou software od Fitbitu, který se postará o monitoring zdravotních funkcí a o detekci pohybových aktivit. Ačkoliv hodinky od Googlu dorazí až na podzim, již v průběhu léta se však dočkáme spousty nových modelů hodinek od značek Fossil, Mobvoi a dalších, což by mohlo znamenat, že Google ostatním konečně umožní používat novou verzi Wear OS 3.1. Pixel hodinky na ruce prezentujících vypadaly vcelku nenápadně, ale je možné, že tak působí jen jejich menší varianta.

Klepněte pro větší obrázek
A na takový Pixel Tab si počkáme až do příštího roku...

Poměrně překvapivě ukázal Google i chystaný tablet Pixel Tab, který uvede na trh až příští rok. Ruku na srdce, zase až taková pecka to nebyla, protože tablet s Androidem 12L vypadal na první pohled dost obyčejně. Ale kdo ví, zdání může klamat. Google je evidentně z tabletu nadšený, a tak jej popisuje jako „nejužitečnější tablet na světě“. Možná i proto, že v něm poběží čipset Tensor, a tak bude mít tablet spoustu výpočetního výkonu na lokální výpočty umělé inteligence. Tablet bude mít na svém těle čtyři reproduktory a všimli jsme si i dobíjecího USB-C. Fotoaparát na zádech bude pouze jeden.

S hodinkami a tabletem bude portfolio Pixelů brzy kompletní:

Diskuze (22) Další článek: Nowatch jsou relaxační chytré hodinky. Neukazují čas, a právě to vás uklidní

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Google, Android, Chytré hodinky, Tablety, Hodinky, Android 13, Wear OS, Pixel Watch, Pixel, Tensor, Teaser, Skládačka, Ochutnávka, Google Wallet, Mobvoi, Úkaz, Pixel Tab, Zdání, Rukáv, Google Pixel Watch, ESA, Telefony s Androidem na Heureka.cz