Google Telefon se naučil nahrávat hovory z neznámých čísel. V Česku to zatím nefunguje

Google Telefon se naučil nahrávat hovory z neznámých čísel. V Česku to zatím nefunguje

Někteří výrobci instalují vlastní aplikaci pro telefonní hovory, jiní se spoléhají na Telefon z dílny Googlu. V téhle appce nedávno přibyla hojně poptávaná novinka, nahrávání hovorů, která se nyní dočkala dalšího vylepšení.

Novinkou je funkce, která umožňuje automatické nahrávání hovorů z neznámých čísel. První zprávy se objevily již v lednu, kdy Theyashreddi publikoval screenshoty, které vydoloval při rozborce balíčku aplikace Telefon ze svého Xiaomi Mi A3.

Nahrávání hovorů z neznámých čísel

V nastavení nahrávání aplikace Telefon je položka Nahrávat vždy. Ta, kromě možnosti zvolit kontakty, jejichž hovory budou zaznamenávány, umožňuje nově také automatické pořizování hovorů z čísel, jež uživatel nemá uložená v adresáři.

Po aktivaci této možnosti se zobrazí upozornění, že je nutné brát ohled na platnou legislativu, která v některých zemích (včetně Česka) zakazuje nahrávání hovorů bez souhlasu. Tam, kde to zákony vyžadují, by tedy druhá strana měla být o pořizování záznamu informována a měla by to akceptovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nahrávání hovorů z neznámých čísel

Novinka je k dispozici pouze v těch lokalitách, kde je dostupné nahrávání hovorů. Bohužel se to netýká Česka – zkoušeli jsme na telefonech OnePlus 5, Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 11 a ani na jednom z nich nebyl záznam hovorů k dispozici.

Dle informací webu XDA Developers zpřístupnil Google nahrávání hovorů ve své aplikaci v loňském roce některým uživatelům telefonů Xiaomi a Nokia v Indii. Ačkoli je možné nainstalovat Telefon od Googlu téměř na všechna zařízení s Androidem, nahrávání je k dispozici pouze na vybraných modelech v určitých oblastech.

Diskuze (31) Další článek: Podoba budoucí dvojskládačky se rýsuje. Samsung si patentoval skládací tablet

Témata článku: Android, Aplikace, Telefony, Google, Indie, Nahrávání hovorů, Hovor, Telefon, Číslo, XDA Developers, Neznámé číslo, Nahrávání, Česká republika, Novinka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení