Google ukázal novou betu Androidu 12. Už umí přebarvit prostředí podle tapety

Google vydal novou betaverzi operačního systému Android 12 a poprvé ukázal, jak bude fungovat zabarvování celého vzhledu dle nastavené tapety. Systém dle ní vytvoří paletu, kterou použije v jednotlivých prvcích. 

Přebarví se tak jak pozadí v nastavení, tak i rychlé přepínače a další tlačítka. Nově je také možné zvolit tematické ikony, kde barvu změní zástupci aplikací na ploše. Prozatím se jedná pouze o aplikace od Googlu, snad se to ale brzy změní.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá hlavní obrazovka v Androidu 12. Nově se zabarvují i ikony a nabídky

Samotné designové změny zasáhnou i integrované aplikace. Nová je již i klávesnice, do dalších musí podporu vývojáři teprve dodat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
V nastavení si můžete upravit zobrazenou paletu barev

Co se týče zvolených barev, systém automaticky vytvoří paletu, můžete si ale ručně vybrat ze čtyř vygenerovaných, případně zvolit jednu ze základních barev. Těch tu není mnoho, stejně jako chybí možnost změnit písmo (na Pixelech byla delší dobu), takže je pravděpodobné, že dojde k rozšíření možností.

Společně s novou betaverzí jsme se také dočkali několika funkčních novinek, mezi které patří největší podpora dlouhých screenshotů. Nově tak při vytvoření snímku obrazovky můžete srolovat po celé stránce v rámci jednoho obrázku.

Betu Androidu 12 můžete stahovat na vybrané telefony, jedná se ale o testovací verzi a tak nemusí být stabilní a vhodná pro každodenní používání.

Diskuze (33) Další článek: Známe datum premiéry Huawei P50. Nabídne špičkový fotoaparát a překvapivou výbavu

Témata článku: , , , , , , , Pro +, Úkaz, Paleta, Operační systém, Aplikace, Tapety, Vzhled, Betaverze,