Google už nevydržel čekat. Kompletně odhalil design a barevné varianty hodinek Pixel Watch

  • Hodinky Pixel Watch se ukazují v celé své kráse
  • Displej bude krýt Gorilla Glass zatím neznámé generace
  • Pásky rozhodně nebudou univerzální

Google na svém YouTube kanálu s předstihem detailně odhalil design připravovaných hodinek Pixel Watch. Ještě před premiérou, která se odehraje 6. října, se tak můžeme v celé své kráse podívat na první chytré hodinky od Googlu. 

Jejich design je na poměry současných hodinek unikátní. Dosud nezodpovězenou otázkou zůstávají rozměry kruhového displeje, který je po stranách směrem k tělu průběžně zakřivený. Displej bude krýt sklo Gorilla Glass, a už teď je vidět, že bude Google doslova „posedlý“ ciferníky na černém pozadí. Z pravé strany hodinek bude umístěna ovládací korunka, doplňkové tlačítko a mikrofon, reproduktor by měl být umístěn na levém boku hodinek. Přímý pohled na něj však Google zatím neposkytl.

Klepněte pro větší obrázek
Google kompletně odhalil design hodinek Pixel Watch, v nichž poběží nejnovější generace systému Wear OS

Americký gigant se inspiroval u Applu, a tak pásky hodinek nebudou univerzální. Bude se jednat o silikonové řemínky, které budou na koncích kopírovat kulatý tvar těla hodinek. A můžeme čekat, že Google k hodinkám nabídne i celou spoustu vyměnitelných řemínků. Samotná spona, která řemínek drží na svém místě, spíše připomíná fitness náramky. Pásek jí totiž provléknete směrem k vnitřní straně zápěstí.

Google na videu ukázal dvě barvy těla hodinek (černá a bronzová), které doplní různobarevné pásky. V akci jsme mohli vidět černou, bílou, šedou a zelenou. Bluetooth verze má stát 250 až 350 EUR (cca 6 200 - 8 600 Kč), LTE varianta se má v Evropě pohybovat okolo 400 EUR, což dělá cirka deset tisíc korun. Dostupnost, kompletní výbavu a přesnou cenu budeme znát již za pár dní.

Design hodinek Pixel Watch:

Diskuze (117) Další článek: Qualcomm QRD jsou telefony, které jste nikdy neviděli. Stojí tisíce dolarů, přesto si je nemůžete koupit

Témata článku: Google, , , , , , , Bronz, Evropa, YouTube kanál, Barevná varianta, Krása, Displej, Pásek