Google varuje před AnTuTu. Jeho instalaci blokuje už i v prohlížeči

Když Google v březnu odstranil populární benchmark AnTuTu ze svého obchodu Play, bylo to pro mnohé překvapení. Důvodem byly pravděpodobně úzké vazby na čínské studio Cheetah Mobile, které bylo nevalně proslulé pochybným softwarem s množství mikrotransakcí a porušování podmínek pro zobrazování reklamy.

Nicméně AnTuTu je dosud zařazeno v obchodech Apple AppStore či Huawei AppGallery a bez problému ji bylo možné stáhnout z oficiálního webu aplikace. Předpokládalo se tedy, že je jen otázkou času, než se aplikace vrátí zpátky do Google Play. Nicméně opak je pravdou a Google naopak proti AnTuTu ještě více zakročil a aplikaci i její web označil za nebezpečný.

Při pokusu o stažení instalačního souboru z webu tak bude přístup zablokován a budete varování o potencionální škodlivosti daného softwaru a vyzváni k opuštění stránky. Pokud na své riziko udělíte webu veškeré výjimky a soubor stáhnete, dočkáte se další stopky při instalaci, kdy vás služba Google Protect upozorní, že instalujete škodlivý software, který vás může sledovat na pozadí. I tento krok se ale dá obejít a AnTuTu nainstalovat.

Pro AnTutu to však rozhodně není dobrá vizitka a zkomplikovaný proces instalace může představovat i větší odliv uživatelů. Navíc tímto přísným krokem Google naznačuje, že se tento dosud velmi populární benchmark do obchodu Play hned tak nevrátí.

Diskuze (4) Další článek: Další update pro řadu Galaxy S20 odstranil prodlevu při focení i MirrorLink

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Aplikace, Google Play, AnTuTu, Benchmark, Google, Ochrana, Software, Zabezpečení, Web, Prohlížeč, Škodlivost, Stopky, Instalace, Obchod


Určitě si přečtěte