Google vydal Android 12 i pro starší Pixely. Ostatní značky si ještě počkají

Spolu s představením Pixelu 6 a 6 Pro vypustil Google i finální aktualizaci operačního systému Android 12 pro starší Pixely. Reálně tak jsou tak jejich majitelé úplně první, kteří novou verzi systému mohou okusit. Spekulovaný název „Snow Cone“ Google oficiálně nepoužívá.

Systém byl pro ostatní výrobce uvolněn už na začátku října, ti ale nyní teprve dělají úpravy pro své telefony, případně tvoří vlastní nadstavby, což chvíli potrvá. Pixely tak mají opět exkluzivitu. Aktualizace by měla být dostupná pro všechny uživatele s Pixelem 3, 3a a novějšími.

Další výrobci jako Samsung, Xiaomi, OnePlus, Nokia, Realme či Vivo by měli alespoň na některé z modelů systém dodat ještě do konce tohoto roku.

Novinky v Androidu 12

A jaká jsou hlavní vylepšení Androidu 12? V první řadě je to nový barevný design zvaný Material You, v němž si uživatelé mohou vzhled prvků široce přizpůsobit. Android 12 má být zkrátka zaměřen hlavně na personalizaci, otázkou však je, do jaké míry tuto filozofii převezmou i další výrobci.

Renesancí prošly také widgety, které mají nový design. Google zde myslel také více na soukromí, kdy je uživatel puntíkem informován, pokud aplikace přistupují k citlivým prvkům telefonu, jako je kamera či mikrofon. Šikovná je možnost spouštět aplikace ještě předtím, než se kompletně stáhnou do telefonu.

Upraveny byly také notifikace, některá nastavení telefonu. Uživatel v Androidu 12 uvidí i časovou osu toho, jak které aplikace přistupovaly k některým částem telefonu. Kompletní shrnutí novinek najdete ve videu níže nebo na webu.

Novinky Androidu 12 shrnuté ve videu:

Via: PocketNow

Diskuze (1) Další článek: Google Pixel 6 má vlastní procesor, lepší fotoaparát a po letech míří opět na vrchol

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Android 12, Material You, Operační systémy, Aktualizace, Design, Aktualizace softwaru, Pixel, Mobilní platformy, Uživatelé, Představení, Ostatní značka, Telefon, Snow Cone, VýrobceVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
AMD u platformy AM5 přesune piny z procesoru na desku
Lukáš Václavík
ProcesoryAMDHardware
Chtěl rodokmen, a dostane vězení. Poté, co poskytl DNA genealogické databázi, ho policie zatkla za znásilnění

Chtěl rodokmen, a dostane vězení. Poté, co poskytl DNA genealogické databázi, ho policie zatkla za znásilnění

** Američan poskytl svou DNA otevřené genealogické databázi ** Odsouhlasil její použití pro účely policejního vyšetřování ** Policie ho následně obvinila ze 14 let starého znásilnění

Karel Kilián
GenealogiePolicieDNA
Vybíráme 15 top smartphonů pro nejnáročnější uživatele. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybíráme 15 top smartphonů pro nejnáročnější uživatele. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

** Podívejte se na redakční výběr nejlepších špičkových smartphonů ** Nabízíme přehlídku nejpokročilejších mobilních technologií ** Cenové rozpětí je velmi široké, minimum 15 tisíc korun

Jan Láska
Smartphony
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment