Google vylepšuje vyhledávání na smartphonech. Aplikace Lens prohledá i to, co máte právě na displeji

  • Google na smartphonech vylepšuje vizuální vyhledávání
  • Funkce „Search screen“ vám vyhledá to, co máte právě na displeji
  • Nově se počítá i s lokálním vyhledáváním podle fotografií

Google se na svém blogu pochlubil tím, že u aplikace Google Lens eviduje měsíčně 10 milionů využití. Je tedy vidět, že se už uživatelé nespokojí s prostým vyhledáváním pomocí textu, ale hledají alternativní způsoby, u nichž jim hojně asistuje umělá inteligence. Možná i proto se chystá aktualizace aplikace Google Lens, která výrazně pomůže s vyhledáváním na mobilních zařízeních. 

V rámci nového režimu „Search screen“ totiž na Androidu zjistíte, co aktuálně vidíte na displeji. Můžete se například jednat o fotografii či video od vašich přátel, u kterých nevíte, odkud přesně pochází. Nová funkce se dostane do nabídky Google Asistenta, která se objevuje po stisknu bočního tlačítka nebo při podržení domovské klávesy. Po stisku tlačítka dojde k vyhledání obrázku z displeje na Googlu, tedy podobně, jak můžete už dnes vyhledávat z galerie nebo z aplikace Google Fotky. 

Klepněte pro větší obrázek
Okno Google Asistenta vám pomůže s vyhledáváním toho, co je aktuálně zobrazeno na displeji smartphonu

Google současně vylepšuje i funkci Multisearch, kterou oznámil již vloni v srpnu. Jedná se o vyhledávání, které kombinuje obrázky a textový popis. Nově totiž můžete hledání omezit na lokální vyhledávání ve vaší blízkosti, přičemž Google si od toho sleduje větší zacílení na produkty lokální výroby. Funkce zatím funguje jen s anglickým popisem v USA, brzy by se však měla rozšířit do celého světa. 

Google Lens pomáhá s hledáním toho, co vidíte:

Diskuze (3) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden. Jak se zbavit akné, čtenářský deník a kurz typografie

Témata článku: Google, , , , , , , ? Displej, Lens, Vyhledávání, SMA, Screen, Displej, Aplikace, Funkce, Search, Google Asistent,