Google vypustil Android 11 Developer Preview. Novinky jdou naproti 5G a dalším mladým technologiím

Google vypustil Android 11 Developer Preview. První náhled nové verze lze instalovat do smartphonů Pixel 2, 3, 3a a 4 včetně verzí XL. Google tentokrát myslí na nové technologie:

  • …zejména 5G. Nové API umožní vývojářům rozpoznat, zda má uživatel k dispozici neomezený datová tarif, nebo 5G síť s odpovídajícími parametry rychlosti a odezvy. Aplikace se pak mohou chovat jinak a lépe využijí potenciál, který 5G nabízí.
  • Zlepší se také podpora pro umělou inteligenci, resp. neurální sítě.
  • Nativní podpora displejů s průstřelem a ohebných displejů.
  • Podpora tzv. low-latency videa, což je například herní služba Google Stadia.
  • Znovu se pracovalo na ochraně soukromí uživatele, novinkou je jednorázové udělení práva konkrétní aplikaci.
  • Počítá se s technologiemi pro jemnější biometrii, která má eliminovat podvrhy v identifikaci majitele.
  • Podpora identifikačních dokladů, jako jsou řidičské průkazy. O téhle funkci už Google mluví několik let, uvidíme, co vlastně bude podpora znamenat. S největší pravděpodobností půjde zatím pouze o USA.

Developer Preview je první ochutnávkou Androidu 11, obsahuje zatím jen část nových funkcí a dá se předpokládat, že nebude fungovat ideálně. Instalace je určená hlavně vývojářům, kteří chtějí získat představu o směru vývoje platformy. Zvědavým uživatelům toužícím po nových funkcích se instalace spíše nedoporučuje, rozhodně ne do primárního zařízení.

Více se o Androidu 11 dozvíme v úterý 12. května:

Diskuze (5) Další článek: IKEA rozdávala slevy podle dojezdové vzdálenosti z Google Map. Bohužel jen v tomhle klipu

Témata článku: Google, Android, Technologie, USA, Android 11, Uživatelé, Novinka, Google Stadia, Soukromí uživatele, Developer Preview, API


Určitě si přečtěte