Google zasílá dotazník uživatelům Wear OS. Platformu letos čekají velké změny

Google začal uživatelům chytrých hodinek se systémem Wear OS zasílat do smartphonů notifikaci, ve které žádá o vyplnění krátkého dotazníku, který má pomoci hodinkovou platformu dále vylepšovat. V dotazníku se Google třeba ptá, jak dlouho jste minulý týden hodinky používali, které funkce na nich oceňujete, a které se vám zase naopak nelíbí.

Dotazník je součástí mobilní aplikace Wear OS, a Google svými dotazy zcela jistě sleduje návyky uživatelů hodinek. Zajímají jej však i takové věci, jaké fitness aktivity s hodinkami děláte či jaká chytrá zařízení máte aktuálně v domácnosti. U Wear OS se sice nejedná o první letošní „dotazníkové šetření“, ovšem již za pár dní (konkrétně 18. května) startuje akce Google I/O, kde by mělo být odhaleno nové směřování, dosud spíše paběrkující a dlouhodobě zanedbávané, větve Wear OS. Na hodinkách třeba do dnešního dne chybí náhrada za aplikaci Google Play Music, která nenávratně zmizela na konci loňského roku...

V souvislosti s dotazy na fitness aktivity se očekává, že by Google mohl na akci I/O představit své hodinky Pixel Watch, které by ukázaly nové směr ekosystému chytrých hodinek s Androidem v zádech. A kdo ví, možná nás opravdu čekají velké změny, letos by měl hodinky běžící na Wear OS (tj. nikoliv na Tizenu) představit i jihokorejský Samsung, a to se zcela jistě neobejde bez určitých úprav a změn uživatelského rozhraní. O jak výrazné novinky se bude jednat, napoví až konference Google I/O, na které má Google představit mj. i nová zařízení chytré domácnosti.

Via Androidcentral

Diskuze (7) Další článek: Aplikace Podcasty od Applu je plná chyb. Dejte si pozor, snadno vám vyčerpá FUP

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Chytré hodinky, Wear OS, Hodinky, Spekulace, Pixel Watch, Fitness, Google Play Music, Platforma, Google I / O, Tizen, Dotazník, Uživatelé, Velká změna


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 16

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile