Google změní styl doporučování v obchodě Play. Chce přimět vývojáře upravit aplikace pro tablety a skládačky

Zatímco u telefonů se vývojáři aplikací snaží o co nejlepší přizpůsobení pro jejich velikosti displejů na tabletech je situace o poznání horší. Vývojáři totiž často své aplikace vůbec neupraví a víceméně jde jen o varianty pro telefony roztaženou na větší obrazovku. Častokrát přitom větší obrazovka vyžaduje lepší rozvržení.

Google se proto rozhodl situaci změnit a přesvědčit vývojáře k akci tím, jak je bude zobrazovat v obchodě Play. Mění totiž metriku pro interní hodnocení aplikací. Nově začne doporučovat ty aplikace, které budou pro větší obrazovku dobře přizpůsobeny, aby nabídly plnohodnotný uživatelský zážitek pro tablety.Naopak u aplikací, které nesplní ani nová minimální kritéria zahrnující optimalizace pro tablet, tak tyto aplikace budou lehce znevýhodněny.

V obchodě Google Play se u nich totiž uživatelům ještě před stažení objeví informační pruh upozorňující na to, že aplikace není vytvořena primárně pro tablety. Google také rozdělí uživatelské hodnocení pro telefony i tablety, aby uživatel přehledně viděl, co lidé na verzi pro tabletu říkají.

Týkat se však rozdělení nebude jen tabletů. Jak firma uvádí ve svém blogovém příspěvku, začne rozdělovat hodnocení v obchodě i pro Wear OS či Chrome OS. Právě u tabletů by však mohla pomoci nejvíce. Výhodou je, že nové požadavky a hodnocení se netýkají pouze tabletů, ale budou zahrnovat i telefony se skládacím displejem, které rovněž na větší obrazovce mohou lépe využít lepší rozvržení. Změny budou v obchodě Play postupně zaváděny v následujících měsících.

Takto vypadá tablet s e-ink displejem:

Zdroj: Android Developers

Váš názor Další článek: Recenze mobilu Realme 9 Pro. Získá si vás, a to nejen díky zádům, která mění barvu

Témata článku: Google, , , , , , , Doporučování, Pro +, Přizpůsobení, Aplikace, Uživatelské hodnocení, Tableta, Vývojář, Developers, Styl, Skládačka, Obchod,