Google zruší Hudbu Play. Náhradou je YouTube Music, svoji knihovnu si vezmete s sebou

Čekalo se to a teď je to oficiální. Služba Google Play Music po devíti letech skončí, uživatelé přejdou na YouTube Music. Přechod má být snadný, pomocí jediného tlačítka, které převede celou hudební knihovnu včetně ručně nahraných skladeb.

YouTube Music láká na spoustu benefitů, ať už je to širší nabídka skladeb, lepší doporučování, tvorba delších playlistů, nebo dvojnásobný prostor pro nahrávání vlastních skladeb a přehrávač umí zobrazit text přehrávané skladby. Předplatitelé získají i možnost hudbu stahovat offline do zařízení.

V Česku se s YouTube Music uživatelé konečně dočkají i bezplatného používání, ovšem s omezenými funkcemi a reklamou mezi skladbami. Myslelo se také na posluchače podcastů, kteří mohou přenést svou knihovnu do Google Podcast.

Google samozřejmě Hudbu Play neukončí hned, ale až později tento rok, aby uživatelé měli dostatek času přejít z jedné služby na druhou. Za předplatné YouTube Music přitom budou platit naprosto stejnou cenu (149 Kč) jako u předchozí služby. Ti uživatelé, které si platili ten nejdražší balíček v Hudbě Google, budou převedeni dokonce na předplatné YouTube Premium, které zahrnuje i videa.

Přechod na YouTube Music má být snadný:

Diskuze (6) Další článek: Prý je to nový zabiják vlajkových lodí! Poco F2 Pro útočí zákeřným poměrem výkon/cena

Témata článku: Google, Android, Smartphony, iOS, YouTube Music, Hudba v mobilu, YouTube, Google Music, YouTube Premium, Podcast, Uživatelé, Hudba Play, Knihovna, Google Play Music, Náhrada, Předplatné, Skladba, Česká republika, Doporučování, Přechod, Playlist


Určitě si přečtěte