GoPro Hero 3: adrenalinová kamera zvládá rozlišení 4K

GoPro Hero 3 je třetí generace dnes už legendární akční kamery, bez které se neobejde žádná pořádná adrenalinová zábava.

O 30 % menší, o 25 % lehčí a 2× výkonnější než předchůdce. To je GoPro Hero 3 – nová generace akční kamery, kterou znají všichni, kdo někdy pomysleli na natáčení videa z paluby závodního vozu, z horského kola, kajaku, padáku a dalších adrenalinových šíleností.

Vrcholná řada kamer se jmenuje Black Edition a disponuje snímacím čipem o rozlišení 12 Mpix. Procesor pro zpracování obrazu je údajně 2× výkonnější, než v modelu Hero 2. Ve výsledku to novince umožní natočit až 4K video (rozlišení 4 096 × 2 160) při 12 snímcích za sekundu, nebo 1080p video při 60 fps a 720p video při 120 fps. Levnější model Silver Edition má 11 Mpix a 1080p video zvládne při 30fps. Základní Hero3 White Edition znamená pokles rozlišení fotografií na 5 Mpix, a 1080p video při 30fps.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zleva: White, Silver a Black. Rozdíly jsou v obsahu balení, vnitřnostech a barvě číslice 3
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přídavná baterie, dotykový barevný displej, držáky a dálkový ovladač.
To je jen ukázka příslušenství, na webu gopro.com je ho celá hromada

Všechny tři modely mají vestavěnou Wi-Fi (dosud jen jako příslušenství), která poslouží pro spojení s dálkovým ovladačem, nebo mobilní aplikací. Kamery i příslušenství, které vidíte níže, se začne prodávat příští pondělí 22. října.

  • Hero3 Black Edition (včetně dálkového ovladače): 400 dolarů, tzn. asi 9 200 Kč
  • Hero3 Silver Edition: 300 dolarů, tzn. asi 6 900 Kč
  • Hero3 White Edition: 200 dolarů, tzn. asi 4 600 Kč
  • dálkový ovladač: 80 dolarů, tzn. asi 1 800 Kč
  • dotykový displej: 80 dolarů
  • externí baterie: 50 dolarů
  • montážní rámeček: 40 dolarů

Kamery GoPro Hero na českém trhu:

Diskuze (29) Další článek: Android 4.1.2 pro Galaxy Nexus a Nexus S

Témata článku: Video, Mobilní aplikace, Technologie, 4K, GoPro, Příslušenství, Acer Liquid, Lenovo Moto X Play, Lenovo Moto X Style, Motorola Moto X, Motorola Moto X (2. generace), Rozlišení, Kamera, Příští pondělí, Přídavná baterie, Adrena, Black Edition, White Silver, Vrcholná řada


Určitě si přečtěte