GPS Mission: nová navigační hra pro GPS mobily

Diskuze čtenářů k článku

Yoki  |  29. 07. 2008 11:10

... tak uz nema sanci. Tohle je opravdu zabity tim online prenosem a urceny jen pro nektere gpspristroje. Clovek radsi udela multinu a na konci s krabickou, nez tohle, jakoby bez konce...
Hodne lidi hraje GC kvuli detem, ze je nalaka na slova " pojde, pujdeme hledat poklad " a tady musi rict, pojdte deti, pujdeme se jen tak projit

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
CZECH NEWS CENTER | 29. 07. 2008 12:33

Podle mě se objeví projekty, které budou spokojeně žít vedle geocachingu. Třeba takové živé bojovky více lidí postavené na navigaci mohou být úspěšné. Online přenos je sice překážka, ale na druhou stranu otvírá dveře k mnoha dalším možnostem. A pokud se nepřenášejí kvanta dat, ale opravdu jen informace nutné ke hře, nemusí to být ani finančně moc náročné.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
jiri  |  30. 07. 2008 07:46

No, nevim, myslim si, ze dana hra je celkem o nicem. Mnoho omezeni, nedoladena aplikace, datove prenosy a zadne hry v CR ...
Navic, GC muze byt pojaty v ruznych formach, se spoustou ukolu, aplikacne je vse zvladnute. Nemyslim si, ze dana hra najde v dohledne dome moc priznivcu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Milča  |  30. 07. 2008 08:12

Tak jsem si s chutí vyzkoušel novou hru založenou na GPS a konečně mohu konstatoval "finished" v misi "Test Brno"; i když přiznávám, že to byl celkem boj. Proto mám pár poznámek, které bych o hře rád napsal. Jsou to samozřejmě subjektivní dojmy z první mise, kterou jsem si vyzkoušel:
1. Mám MDA Vario s bluetooth GPS modulem a tyto zařízení vydrží na baterku pracovat obvykle několik hodin, přesto když jsem zapnul GPSMISSION a vyzkoušel tuto misi, tak jsem došel k závěru, že je to až nehorázný žrout baterie; začínal jsem cca na 60% baterie a po zhruba 20 minutách jsem skončil na 15% baterie; což je pravděpodobně zapříčiněno zapnutým bluetooth a k tomu online připojení k netu - ale samotný program GPSMISSION má na tom určitě svou zásluhu...
2. Příliš jsem nepochopil zobrazování zlatek, které lze během mise nasbírat. Vždy když jsem nějakou zlatku ukořistil, objevila se někde opodál další. Řekl bych, že toto vede do nekonečna, asi tím chtějí hledače trošku rozpohybovat :)
3. Během mise jsem objevil ikonku "another player", tak jsem k ní zašel s chutí s myšlenkou, že zde asi non-stop stojí Marekl (tímto ho zdravím) a čeká na další nadšence - ovšem, nestalo se tak. Na zaměřeném místě se nic mimořádného nekonalo, nic se neobjevilo; tím myslím ani na displeji mdáčka. Co to tedy znamená?
4. Tento bod je opravdu velmi subjektivní a berte ho se vším nadhledem. Při zobrazení úkolu "zde pořiď fotografii" (nebo tak nějak) se mi při uploadování fotky zhroutil celý systém na telefonu. Takže následoval restart a s hrůzou jsem očekával, že si celou trasu projdu znova. Nakonec nebylo potřeba, přesto ikonka "fotoaparátu" na mapě nezmizela.
5. Další menší výtkou ke hře je fakt, že i když vše funguje online s připojením k internetu, tak po úspěšném ukončení se mi tatáž mise zobrazovala jako neukončená (resp. není zde poznat, zda-li je mise splněna či nikoli). Což při případném rozšíření této hry může vést k mnoha zbytečným krokům
I když jsem tady toho napsal až příliš moc negativního, tak mohu říci, že hra je to vskutku zajímavá. Jak už owner konstatoval, hra díky online přenosu dat může přinést mnoho zajímavých situací k rozvíjení a pobavení lovců zlatek. Ještě musím podotknout, že celkové zpracování softwaru je celkem zdařilé, zvlášť při porovnání s wherigo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
P3T3  |  05. 08. 2008 21:32

Tak jsem si dnes tuto hru také vyzkoušel. Zcela náhodou totiž "marcer" včera vytvořil testovací misi tady v Praze, a protože jsem dnes mířil pracovně do těch jeho končin, naplánoval jsem si půl doďky na misi. A v mnoha bodech se shodnu tady s Milčou:

ad 1) já mám HTC Kaiser, kde je vše uvnitř (takže jen GPRS a GPS bez Bluetooth) a na začátku mise jsem měl baterky cca 80% a po 41 minutách, kdy jsem misi ukončil, mi zbývalo 15%. Čili bych jako hlavního žrouta označil samotnou aplikaci.

ad 2) tak nad těma "hromadama zlata" jsem taky přemýšlel. Prostě se nějak náhodně objevují v okolí, kde se hráč pohybuje.

ad 3) já nikoho nepotkal

ad 4) taky jsem se dočkal kousnutí systému, ale zůstalo jen u opakující se hlášky, že "device.exe padlo" a já neměl odvahu resetovat, abych nemusel misi šlapat znovu. Takže v závěru mise, kdy jsem měl udělat fotku, jsem jí neměl čím udělat.

ad 5) zcela souhlasím

6) absolutně mne zaskočila informace, že mise je dlouhá 500 metrů, ale v reálu se jednalo o cca 3násobek. Také čas potřebný k jejímu splnění se ztrojnásobil.

7) dost mi vadí fakt, že s mapou nejde posunovat ani měnit měřítko

8) taky bych uvítal, kdyby se výběr bodů dal uskutečnit stylusem a ne jenom ovladačem nahoru/dolu. Aplikce pro WM zařízení dokonce vyžaduje touchscreen, ale krom několika potvrzovacích operací už dál není využit.

Závěrem: asi to vyznívá dost negativně, ale píšu svoje postřehy, které k současnému stavu této zábavy mám. Třeba se do budoucna něco změní. Prozatím je GC víc zábavný a už se nemůžu dočkat doby, až můj kluk bude trošku větší, že budeme lítat za "krabičkama" oba A do té doby třeba doroste i GPSmission.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
PedroKV  |  30. 07. 2008 13:48

No, zběžně jsem si to přečetl a moc mě to nezaujalo. Ale dostal jsem při čtení nápad na skvělou multicache, takže supr

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor