Gresso Avantgarde: Slunce, Měsíc, dřevo a zlato

Vertu dostalo vážnou konkurenci. Je ze zlata a drahého dřeva, má Windows Mobile a cenu malého automobilu.

Již v listopadu minulého roku jsme přinesli informace o nově vznikajícím výrobci luxusních mobilních telefonů, společnosti Gresso. Po dlouhé odmlce o sobě opět dal vědět a z připravované pětice telefonů odhalil první dva modely. Tato dvojice přístrojů tvoří kolekci Avantgarde, zbývající trojice přístrojů zatím zůstává utajena. Víme jen tolik, že příští řada ponese název Black Aura.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Slunce a Měsíc jsou symbolem protikladů, kdežto Sol a Luna jsou si více než podobné

Oba přístroje z kolekce Avantgarde jsou vyrobeny z exkluzivních materiálů. Tělo telefonu je vyrobeno z tvrdého ručně opracovaného černého dřeva, které celých 200 let rostlo kdesi v Africe. Další surovinou, která je na těle telefonu rozpoznatelná na první pohled je zlato. Kryt baterie je vyroben z nerez oceli a zadní stranu telefonu zdobí ještě zlaté písmeno G. Operačním systémem obou přístrojů je Windows Mobile 6 Standard.

Oba smartphony jsou schopny pracovat ve třech pásmech sítě GSM (900/1800/1900). O datové přenosy se postará technologie GPRS třídy 10 a Bluetooth 1.2. Dále najdeme ve výbavě 2Mpx fotoaparát, hudební přehrávač a další funkce vyplývající z použitého operačního systému. Stejné jsou i rozměry telefonů 119,5 x 48 x 14 mm a dodávaná baterie Li-Ion s kapacitou 1100 mAh. Výdrž v pohotovostním stavu uváděná výrobcem je až 150 hodin a nebo čtyři hodiny hovoru. Vestavěná paměť dovolí uložit 64 MB dat, v případě potřeby je možné ji rozšířit paměťovou kartou o velikosti až 2 GB.

První avantgardista byl pojmenován stejně jako jeho jiný luxusní telefon z dílny Nokie. Avantgarde Luna hned při prvním pohledu zaujme plochou klávesnicí s římskými číslicemi, spolu s navigační klávesou a ostatními tlačítky samozřejmě ve zlatě. Výrobce deklaruje, že se jedná o první telefony s numerickou klávesnicí s římskými číslicemi. Ty jsou vyřezány pomocí laseru a pokryty speciální vrstvou odolnou proti poškrábání. Aktivní (TFT) displej s QVGA rozlišením je chráněn safírovým sklíčkem, zamrzí jen schopnost zobrazit pouhých 65 tisíc barev. Hmotnost telefonu činí 128 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhý výtečník nese protikladný název Avantgarde Sol (Luna je Měsíc, Sol Slunce). I jeho numerické klávesy jsou označeny římskými číslicemi, ale liší je jejich provedení. Jsou vyrobeny precizní soustružnickou technologií charakteristickou pro zlatnictví zajišťující mimořádný stupeň přesnosti v každém detailu. Nad displejem opět podtrhuje luxusní provedení zlatý trojúhelník nad logem výrobce. Ostatní parametry displeje jsou shodné s Lunou, liší se pouze hmotnost. Možná právě kvůli zlatým tlačítkům je trochu těžší, váží 135 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Těžko říct, na kterých trzích na tyto klenoty narazíme, napovědět mohou snad jen podporované sítě a předinstalované jazyky: angličtina, francouzština, němčina, ruština, italština, španělština, holandština a zjednodušená čínština. Pokud se vám líbí, pak si na „Měsíční“ model připravte 5 000 euro (140 800 Kč) a na „Sluneční“ 7 000 euro (197 120 Kč).

Diskuze (7) Další článek: Používejte iPhone s vlastní SIM už dnes

Témata článku: Zlato, Luxusní provedení, Meš, Měsíc, Dodávaná baterie, Ava, Slunce, Dřevo


Určitě si přečtěte