Gumáci – Motorola V2288

Motorola si beze všech pochybností zaslouží za svoje nové mobilní telefony pochvalu. A to nejen za jejich počet, který nechává konkurenci někde na horizontu, ale i za kvalitu a nápaditost.
Motorola si beze všech pochybností zaslouží za svoje nové mobilní telefony pochvalu. A to nejen za jejich počet, který nechává konkurenci někde na horizontu, ale i za kvalitu a nápaditost. U posledních telefonů Motoroly se stává pravidlem, že se vždy něčím liší, vždy mají něco navíc. Ještě před nedávnem to byl WAP, který ovšem teď už má každá nová Motorola. Model V2288 uchvacuje vestavěným rádiovým přijímačem a výměnnou pokrývkou.

Nasadit ochranu může být problém
Záměrně jsem nepoužil výraz „kryt“, protože jde o gumový obal, který po nasazení na telefon změní jeho tvář. Spíše než ochrannou funkci plní estetický úkol. Obaly se nasazují snadno – prostě se na mobil natáhnou. Nicméně dle našeho názoru Véčko vypadá i bez gumového obalu velice dobře – snad i lépe. Design nezapře svého výrobce, už asi nemůže být kulatější, a kombinace stříbrného a šedobílého plastu je velice elegantní.

Hmotností a rozměry je možné telefon zařadit do středu současné nabídky mobilů. Z několika specifických kláves okamžitě poznáte, že držíte v ruce Motorolu. Kdo už nějakou používal, zvládne rychle i tento mobil a v menu se rozhodně neztratí (na rozdíl od nepolíbených mobilistů, kteří si budou muset zvyknout). Klávesa pro rychlý přístup k vybraným položkám menu je na svém místě, stejně jako tlačítko Menu a OK a několik dalších. Změny asi příliš nepotkaly ani firmware, který se jeví stejný jako u předchozích modelů stejné srovnatelné kategorie. Nedokáže rozpoznat, od koho přišla krátká textová zpráva a po stisku OK jako reakci na informaci o ztraceném hovoru se jen vymaže displej a musíte se zanořit do menu, abyste zjistili, kdo se vám pokoušel zavolat.

Nemáte signál? Nalaďte si rádio
Na první pohled je jasné, že tento mobil byl vyroben s cílem mít v nabídce velmi funkční a přitom cenově přijatelný produkt. Proto zde jsou výměnné kryty a proto je telefon zakulacený - aby zaujal. Odsoudit ale musím držák za opasek. Zatímco u telefonů řady Timeport je držák konstrukčně velmi dobře vyřešen, tady je pro vysunutí z držáku třeba spolupráce obou rukou a trocha štěstí.

Jestliže máte problém s výdrží baterií u tohoto mobilu, bude to zřejmě kvůli používání vestavěného rádia. To je totiž doslova žrout energie. Abyste si rádio mohli vychutnat, musíte použít dodávaná stereo sluchátka, která současně slouží i jako osobní sada hands-free. Ladění stanic probíhá automaticky po stisku jedné z kurzorových kláves, dolaďovat po desetinách megahertze můžete i ručně. Kvalita zvuku byla výborná i vedle počítače, kde se moje stolní rádio odmítá naladit. Jsem hračička a rádio mě zaujalo. Je to skvělý způsob, jak přežít cestu do práce v tramvaji, nudnou přednášku, nejrůznější čekání. O příchozí hovory se při poslechu nemusíte bát – hudba se přeruší a mobil začne do sluchátek vyzvánět.

Nepochybně zajímavá nabídka
Můžete mít vůči této značce a jejím telefonům z různých historických důvodů výhrady, stejně jako na tomto telefonu najdete spoustu much a mušek, ale musíte uznat, že Motorola V2288 se povedla. Získáte slušný mobil, který díky rádiu využijete i ve volných chvílích, s gumovými obaly se až tolik nezhrozíte, když spadne na zem, nebo jej jen zkrášlíte a odlišíte se od ostatních.

Jestli si nějaký mobil zaslouží být za dobrou cenu v sadách s předplacenými kartami, je to tato Motorola. Ovšem za jakou to bude cenu teď v době uzávěrky ještě nevíme – necháme se překvapit.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (1) Další článek: Z nového světa - Motorola Talkabout T2288

Témata článku: Motorola, Mobilita, Dobrá cena, Nápaditost, Rádio, Motorol, Dodávané stereo, Motor, Osobní sada, Poslední telefon, Volná chvíle, Obal, Držák, Klávesa, Gumák, Příchozí hovor, Skvělý způsob, Slušný mobil, Pochvala, Kurzorová klávesa, Rychlý přístup, Výměnný kryt, Mobil, Timeport, Ochranná funkce