HarmonyOS 3 je tady a s ještě lepším propojením zařízení. Vylepšuje widgety i zabezpečení

  • Huawei představil 3. generaci vlastního operačního systému
  • Pomůže k ještě většímu rozšíření ekosystému
  • Myslí i na designové novinky i větší bezpečnost

Huawei představilo novou verzi vlastního operačního systému HarmonyOS 3. Ten stále vychází z myšlenky univerzálního systému, který propojí celý ekosystém produktů od Huawei. K tomu je zase o krok blíž a skrze integrovaný hyper terminál, nazývaný Super Device, nyní systém dovolí propojení širokého spektra zařízení od hodinek přes telefony až po notebooky, chytré brýle, sluchátka či televize. Není přitom nutné, aby zařízení byla připojená na stejný Wi-Fi hotspot.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
HarmonyOS 3 dovolí sjednotit a propojit ještě více zařízení.

Zmíněný hyper terminál má novou grafiku, která je přizpůsobená danému zařízení. Vždy ale uvidíte lokální přístroj a kolem něj podporovaná zařízení v okolí, kterým můžete posílat různá data, nebo sdílet i schránku. Sdílet takto mezi zařízeními můžete například i fotky či videa, která vám dovolí jejich snazší zobrazení či editaci i na větší obrazovce. Dokonce se zde počítalo i s vylepšeným sdílením obrazovky a aplikací telefonu na displej podporovaných automobilů.

Nové sady widgetů a lepší optimalizace

Podporovaná zařízení, která jsou mimo připojení Wi-Fi, mohou nyní snadněji využívat mobilní data ze smartphonu, samozřejmostí je zde vyřizování hovorů či zpráv z telefonu. Huawei přitom tvrdí, že jde o úspornější metodu sdílení připojení, než je klasický hotspot. V rámci ekosystému Huawei s HarmonyOS 3 půjde i lépe sdílet audiotechniku. Stačí si jen na zařízení zvolit, k čemu chcete sluchátka či reproduktory připojit. Dokonce nově půjde k jednomu zařízení připojit více sluchátek naráz, pokud budete chtít svou oblíbenou hudbu poslouchat společně s přáteli.


Nejoblíbenější smartphony Huawei

Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM
nabízí 1 obchod za ceny od 11 325 Kč
Porovnat ceny
Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM
nabízí 2 obchody za ceny od 3 410 Kč
Porovnat ceny
Huawei Pura 70 Pro 12GB/512GB Huawei Pura 70 Pro 12GB/512GB
nabízí 5 obchodů za ceny od 28 032 Kč
Porovnat ceny
Huawei P9 Lite Dual SIM Huawei P9 Lite Dual SIM
nabízí 1 obchod za ceny od 2 960 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony Huawei


V případě telefonů se vylepšilo prostředí. Nově můžete vzít více oblíbených widgetů a v rámci jedné sady je vložit na plochu, kde mezi nimi pak předcházíte swajpováním. Huawei tyto skupiny nazývá Universal Cards a dovolí u nich měnit velikost, barvu, případně přidávat různé texty pro lepší organizaci. Na výběr budou i nové velikosti některých widgetů pro ještě lepší personalizaci. 

HarmonyOS 3.0 má být proti předchozí generaci i lépe odladěné. Vše má být o 7 % rychlejší a až o 18 % plynulejší. V případě hraní bude systém po stránce grafiky až o 11 % úspornější. Myslelo se zda také na zabezpečení, a tak uživatel získá přehledný výpis toho, k čemu jaké aplikace přistupují. Ty, co rádi fotí, potěší možnost rychlého odstranění citlivých metadat, ať už půjde o polohu či datum a čas pořízení. Součástí systému je i nástroj pro ochranu před malwarem a dalšími bezpečnostními hrozbami.

Klepněte pro větší obrázek
HarmonyOS 3 na smartphony přinese nové widgety, které půjdou navíc seskupovat do tzv. Universal Cards

Prvním zařízením s HarmonyOS 3, které už výrobce představil, je nový tablet Huawei MatePad Pro 11, kde už je nový systém předinstalovaný. Aktualizace starších stávajících zařízení by měla začít v září. Nezodpovězenou otázkou je stále přechod globálních smartphonů Huawei s Androidem a nadstavbou EMUI na vlastní systém Harmony OS. Ačkoli se s tímto postupem počítá, firma na něj evidentně nespěchá. Pro fungování celého ekosystému je ale jednotná platforma klíčová.

Představení HarmonyOS 3:

Zdroj: Huawei

Diskuze (3) Další článek: Recenze mobilu Oppo Reno7 Lite. Fotomodul zazáří, samotné foťáky už nikoli

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , Sluchátko, HarmonyOS, Operační systém, Hotspot, Zařízení, Propojení, Dobré propojení,