Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil

V roce 2013 představil Facebook Messenger tzv. Chat Heads – bubliny, které se vznáší při okraji domovské obrazovky Androidu a umožňují snadný přístup ke konverzacím. Po pěti letech si jich všiml Google a s Androidem 11 se měly Bubbles/Bubliny stát standardem pro všechny konverzační aplikace.

Teď už pár měsíců Android 11 máme a vývojáři měli dost času, aby se naučili s novou funkcí pracovat. Takže jak vypadá bublinová realita? Jemně řečeno: Google zatím nechává příliš velký prostor pro zlepšení. Srozumitelně řečeno: zmatek, chyby, přešlapy, jednoznačně největší zklamání z Androidu 11.

Nejhorší na této funkci je to, že může rozbít doteď fungující notifikace. Ty v normálním stavu zmizí, jakmile si zprávu přečtete jiným způsobem, třeba na počítači. Pokud ale máte zapnuté bubliny, notifikace se zprávou zůstane, dokud ji ručně nesmažete přímo na telefonu.

Tohle se prostě nepovedlo. Zatím je řešení jednoduché, vypnout bubliny a doufat, že Google situaci napraví.

Diskuze (6) Další článek: Valentýn je druhý Black Friday. Realme na celý únor zlevňuje své Sedmičky

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Video, Messenger, Android 11, Chyba, Telegram, Hejt, Problém, Počítač, Bublina, Funkce, Chat Heads, Facebook Messenger, Aplikace, Notifikace, Realita, Telefony s Androidem na Heureka.cz