„Hejt“ na Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 je úžasný telefon! Varianta Edge je zajímavá, ale rozumný člověk si ji nekoupí. Od S5 jsme o deset kroků napřed, ale také pár kroků zpět.

Samsung Galaxy S6 a S6 Edge jsou bezpochyby hvězdami letošního MWC. Jsou to nádherné a kvalitně zpracované telefony, které dávají zapomenout na tuctově vypadající plasťáček s falešným chromem na bocích (Galaxy S5). Jejich displeje jsou úžasné, prostředí švihá jako namydlený blesk a je mi celkem jedno, jestli je to silnějším procesorem, nebo optimalizací softwaru. Zároveň se však najde řada věcí, na které si musím zanadávat!

Začněme zlehka: Barvy se nebudou líbit každému. Telefon je lesklý a zapatlá se snad ještě při odemykání lockscreenu.

Klepněte pro větší obrázek
Je to značně subjektivní záležitost, ale jaké procento zájemců si koupí tuhle zelenou? 

Hrany dobré leda do hospody

První na ráně jsou přehnuté kraje displeje modelu S6 Edge. Samsung je první, kdo něco takového vrhnul do mainstreamu a zasloužil si za to pozornost. Procházím zahraniční žebříčky „Best of MWC“ a nevidím jediný, který by neměl Edge na prvním místě. Ale já se ptám, co z toho?! U loňského Note Edge znamenalo zahnutí displeje bonusové pixely a funkce. Čekali byste, že s druhým modelem Samsung posune využití o level dál? Omyl.

Klepněte pro větší obrázek
Hezké! Zajímavé!
Užijte si ty křivky na fotce, a pak si radši kupte obyčejnou S6!

Zahnutí je proti Notu kosmetické, displej má stejné rozměry a rozlišení jako standardní S6. Na boku se sice zobrazí proužek notifikací, ale kvůli malému zahnuté to není žádná pecka. Barevné efekty oznamují příchozí hovor od oblíbených kontaktů, ale musíte mít telefon položený displejem dolů. Kdo pokládá telefon displejem dolů?! A konečně největší problém, který se zahnutými kraji displeje mám – telefon se lidem s velkými dlaněmi vyloženě blbě drží, neustále se nechtěně dotýkáte displeje a telefon pak dělá věci, které prostě nepotřebujete.

Jinými slovy, telefon s displejem zahnutým přes hrany je dobrý leda tak na machrování v hospodě. Bohužel je mi jasné, že právě to je pro mnohé ten nejpádnější pro-argument… Vezměte rozum do hrsti, ušetřete pár tisíc (update: 4 tisíce) a kupte si obyčejnou S6.

Bojujeme s Applem, vysmíváme se Applu, kopírujeme Apple

Navážet se do Samsungu za kopírování Applu je největší klišé mobilní žurnalistiky, takže nechám promluvit obrázek od @TomEliott, který všechno řekne za mě:

Klepněte pro větší obrázek

Fakt se protějšek Apple Pay nemohl jmenovat jinak než Samsung Pay? Fakt musí Samsung stavět své ceny na cenách iPhonu? Můžeme se tisíckrát ohánět jinou asijskou mentalitou (že prý to kopírování neberou jako něco špatného), ale po tolika letech soudů s Applem o kopírování designu a zneužívání patentů to prostě nechápu. Proč se S6 tolik podobá iPhonu 6? Bude i letos Samsung točit reklamy na Galaxy S6, které se vysmívají iPhonu?

 

Všimli jste si, že u tohoto článku na titulní straně MobilManie není obrázek korejské „šestky“, ale té americké od Applu?

 

Nejvíc do očí bijící ukázku přikládám, na další, další, další, další a další (a mnohé další) se zajděte podívat na YouTube. Před rokem vývojáři dostali pokyn: „S6 musí být daleko lepší než S5“. Fakt tam nemohl být takovýto dodatek? „…a už se konečně vykašlete na iPhone, jděte vlastní cestou!“

Vodotěsnost

S5 byla plasťák s odnímatelnými zády, přesto byla vodotěsná. S6 má kompaktní tělo s pevnými zády, ale vodotěsná není. Je snad někde napsáno, že kovovo-skleněné telefony nemohou být vodotěsné? Ne, Sony Xperie Z jsou přesně takové a můžete s nimi do takové hloubky, že se přístroj deformuje tlakem, ale vodu dovnitř nepustí. Sakra!

Klepněte pro větší obrázek
Design se posunul o světelný rok dopředu (protože to je podle jiného žurnalistického klišé jednotka designu), ale v některých bodech měla S5 navrch. Foto: AndroidCentral.

Mohl bych se tu rozčilovat i nad…

…nevyměnitelnou baterií. Ale tenhle telefon si koupí lidé, kteří si koupí jiný a novější dlouho před tím, než by mohly začít problémy s baterií. Tedy pro prvního majitele to problém není, ale za tři roky v bazaru obejděte S6 obloukem.

…chybějícím slotem na paměťovou kartu. Oblíbený argument z diskuzí. Můžeme se tu hádat donekonečna, ale povím vám jen tohle. Mám telefon s 32 GB paměti a slotem na microSD. Také mám 64GB microSD, ale leží v zásuvce. Přitom se s používáním nijak neomezuji. S6 právě na 32 GB začíná. Je možné, že jste paměťově náročnější, tak si prostě kupte vyšší variantu. Prostě: bez microSD se dá žít.

…cenou. Kupujete smartphone s druhým nejzvučnějším jménem v byznysu. Smiřte se s tím.

Diskuze (187) Další článek: Jolla Tablet podporovaný fanoušky míří do výroby [MWC]

Témata článku: Samsung, iPhone, Galaxy, Hejt, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 5, Apple iPhone 5 32GB, Apple iPhone 5 64GB, Apple iPhone 6, Apple iPhone 6 128GB, Apple iPhone 6 64GB, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note Edge, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 128GB, Samsung Galaxy S6 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge 128GB, Samsung Galaxy S6 Edge 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S6 Edge+ 64GB


Určitě si přečtěte

Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace