Hello Moto! Vzpomínáme na 10 generací ikonické řady Moto G. Který model jste měli vy?

Rodina smartphonů Moto G se v letošním roce dostala do své desáté generace. První model Moto G této ikonické řady střední třídy amerického výrobce spatřil světlo světa v roce 2013 v době, kdy Motorola patřila pod společnost Google. Deset generací tak výrobce stihl za méně než 10 let, protože mezi některými modely byl rozestup kratší než rok.

Motorola připomíná svoji nejúspěšnější smartphonovou sérii speciálním neprodejným balením plným telefonů – každá z generací je zastoupena nejvyšším modelem. Od roku 2016 totiž firma ročně uváděla na trh nejméně tři, ale někdy až pět nových modelů. Letošní desátá generace je prozatím nejkošatější, aktuálně obsahuje desítku modelů a další ještě mohou přijít. Zároveň se změnil princip značení – číslovka v názvu už neznamená pořadí generace, ale úroveň výbavy daného modelu (čím vyšší číslo, tím lepší výbava).

Klepněte pro větší obrázek
Evoluce smartphonů Motorola v řadě Moto G od roku 2013 | Zdroj: Motorola

My si ve videu připomeneme všechny klíčové modely Moto G ze všech deseti generací a zjistíme, jak se v průběhu osmi let parametrově, ale i designově a materiálově vyvíjel typický smartphone střední třídy. Zavzpomínejte s námi na dobu ne až tak dávno minulou a telefony, které se později staly inspirací pro značky jako Realme nebo Redmi, které si své jméno vybudovaly právě na zařízeních nižší a střední třídy s dobrým poměrem ceny a výkonu.

Diskuze (14) Další článek: Prostředí EMUI 12 přinese na evropské telefony Huawei něco ze systému HarmonyOS

Témata článku: Motorola, , , , , , Generace, Hello, Model, Motto G, Třída