Herní Asus ROG Phone 3 je doslova za rohem. Podívejte se na první tiskové foto

Asus představí herní smartphone ROG Phone 3 již 22. července, ovšem již nyní máme velmi slušnou představu o tom, jak bude novinka vybavena, a jak bude vypadat. Asus ani tentokrát neuhlídal informační úniky, o čemž svědčí zveřejnění tiskové fotografie ani ne týden před oficiálním oznámením. A nemá jej na svědomí nikdo jiný, než Twitterový účet @evleaks.

Designově se Asus nepřiklonil k žádným výrazným změnám. Chystaná novinka na první pohled dost výrazně připomíná ROG Phone 2, pouze na přední straně čekejte drobné změny v rámečcích u užších hran displeje, zatímco na zádech přibude do party ještě jeden objektiv. Samozřejmě nebudete ochuzeni, ani o svítící logo na zádi, ani o boční senzory AirTriggers využitelné při hraní her.

AMOLED Displej nabídne úhlopříčku 6,59 palce a 120Hz obnovovací frekvenci. Výkonovou stránku obstará Snapdragon 865+, který doplní 8, 12 nebo až 16GB operační paměť! Ke každé konfiguraci připadá odpovídající 128, 256 nebo 512GB úložiště. Zatímco rozlišení třetího snímače na zádi neznáme, hlavní 64MPx foťák má doplnit 13MPx kamerka. Pod zadním krytem bude k dispozici baterie o kapacitě 5 800 mAh s podporou 30W rychlonabíjení. V kuloárech se navíc hovoří i o podpoře 5G. Asus ROG Phone 3 se do prodeje dostane nejprve v Číně, a následně přijde řada i na zbytek světa. Kdy vstoupí na český trh, zatím nevíme.

Redakční představení Asus ROG Phone 2:

Via Phonearena

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (7) Další článek: PŘIPOMÍNÁME: Víte, že vám O2 půjčí peníze, když na předplacence dojde kredit?

Témata článku: Asus, Spekulace, Snapdragon, Sítě 5G, Čína, Trojitý fotoaparát, Rychlé dobíjení, Únik, Asus ROG Phone 3, Via PhoneArena, Roh, Displej, Herní, F +, Twitterový účet, Záď, Foto, DOS