Herní mobil a fotomobil pod 5 tisíc? Poco tvrdí, že to jde, a představuje rovnou dva přírůstky

Poco se snaží své smartphony často propagovat jako herní, ačkoli o typicky herní telefony se speciálním chlazením nebo ovládáním nejde (výjimkou je Poco F4 GT). Výrobce k tomuto „nálepkování“ vede obvykle použití procesoru s posílenou grafickou jednotkou nebo displej s vyšší obnovovací frekvencí.

To je případ nového Poco M5. Telefon je poháněn 6nm čipsetem Helio G99 od Mediateku a obsahuje optimalizaci Game Turbo 5.0 pro lepší výkonnost při hraní her. Zároveň telefon obsahuje 6,6palcový Full HD+ displej s 90Hz dynamickou obnovovací frekvencí.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon byl osazen trojitým zadním fotoaparátem 50 + 2 + 2 Mpx (doplňkové objektivy slouží pro detekci hloubky ostrosti a makro). Baterie disponuje kapacitou 5 000 mAh a podporuje rychlé 18W dobíjení. Poco M5 bude v prodeji ve verzi 4 + 64 GB za 4 300 Kč. Na výběr bude černá, zelená a žlutá.

Univerzálnější zaměření s důrazem na fotoaparát nabídne sesterský model Poco M5s. Čtyřnásobný zadní fotoaparát obsahuje primární 64MPx senzor, dále 8Mpx senzor na širokoúhlém objektivu a dva doplňkové 2Mpx foťáčky pro snímání hloubky ostrosti a makro. Maximální rozlišení videa je 4K při 30 fps.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon dostal 6,4palcový Full HD+ AMOLED displej a funkci pro zmírnění poblikávání a namáhání očí (DC Dimming). Nechybí stereo reproduktory. O výkon se stará procesor Helio G95 od Mediateku. I tento model disponuje baterií s kapacitou 5 000 mAh. Poco M5s se bude prodávat ve verzi s dvojí RAM pamětí (4 + 128 GB za 5 tisíc korun, 6 + 128 GB za 5 500 Kč). Na výběr bude šedá, bílá a modrá barva.

Diskuze (2) Další článek: Nová verze nadstavby pro skládačky a hodinky. Samsung aktualizuje loňské Galaxy Z Flip3, Galaxy Z Fold3 a Watch4

Témata článku: Poco, , , , , , , Telefon, F +, Displej, Game Turbo, Herní, Přírůstek