Herní novinky: G.I. Joe a Masterman 3D

Zapojte se do vzrušujících speciálních misí v akcí napěchované hře podle filmu. Jako Masterman zničte roboty a zachraňte lidstvo před chaosem.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: akční střílečku na motivy stejnojmenného filmového hitu G.I. Joe, FPS střílečku z budoucnosti Masterman 3D, špionážní plošinovku Time Cops a další díl ze série bitevních strategií Command & Conquer. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.


G.I. Joe

Herní podoby očekávaného filmu se zhostilo vývojářské studio EA Mobile a zatímco ze sálů kin proudí plno naštvaných diváků, vy můžete jeho miniaturní ztvárnění hodnotit hned teď na mobilních telefonech. V prvních sekundách hry se dozvíte to úplně nejpodstatnější. S jakoukoli rouškou, která by alespoň částečně zastiňovala primitivní děj a postupně ho odkrývala, si zkrátka vývojáři dvakrát nepotykali a všechno podstatné na vás vychrlí okamžitě. Dozvíte se, že jste členem speciálního tříčlenného týmu, na jehož bedrech leží nelehký úkol, a sice ochránit bezbranné občany před nebezpečnou teroristickou organizací Cobra.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Protože se postavíte na stranu tří záměrně odlišných hrdinů, jejich služeb si tak patřičně užijete. Autoři vsadili na jednoduchý pohled do druhého rozměru, což v zásadě nepřináší nic nového. Snahu vidíme v ostatních aspektech hry – kromě průměrně odvedených levelů se podíváte do opancéřovaného tanku nebo letadla – určitou zábavu to sice přináší, ale dvakrát nás to neohromilo. I přes úspěšnou sázku na tři oblíbené parťáky nemůžeme říct, že se nový G.I. Joe stoprocentně povedl, a jeho zábavné stránce přijde na chuť jen určitá skupinka hráčů. Kdyby tu aspoň jako ve filmu byla Karolina Kurková...

G.I. Joe (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZUCQ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Masterman 3D

Cepteki Dünya nám nyní představují pořádně našlehanou zábavu plnou akce. Pracovníci tohoto neznámého studia se nebáli kombinovat vražednou dvojici, díky níž stihlo mnoho her rupnout ještě před oficiálním vydáním. Předně to je zvolený FPS žánr a zápletka z daleké budoucnosti. Na odstřel se vám tak postaví například obávaní roboti. Rozsáhlé komplexy jsou plné nepředstavitelných technických vynálezů společnosti Branklin, o jakých se nám prozatím může jenom zdát. Vy, jakožto Masterman, máte lidstvo uchránit a postavit se protivníkům vstříc dřív než bude definitivně pozdě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Masterman 3D představuje nadupanou akci, vývojáři se hru snažili co nejlépe uzpůsobit mobilním telefonům a jejich nešetrnému ovládání. Zapomeňte tak na jakékoliv míření - vy obstaráváte pouze pohyb své osoby. Svůj účel plní i rozlehlé budovy, v nichž se pohybujete. Jejich zákoutí vytváří zajímavé labyrinty chodeb a tajných místností, na druhou stranu grafika je až příliš lineární. Masterman si sice vybral zajímavý koncept akce z první osoby situované do roku 2105, jeho předpoklady se však nepodařilo zcela naplnit a příběh bez jakékoliv bohatší zápletky v monotónních lokacích tvoří jen opakovaně nastavovanou kaši.

Masterman 3D (akční sci-fi):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HLKJU na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Time Cops

Staňte se malým Jamesem Bondem v nejnovější mobilní hře od OrangePixel. Spiklenectví, nečekané zvraty v příběhu, plížení, získávání informací, souboje – nic z toho vás nemine. Že to s hrou tvůrci myslí opravdu vážně, dokazuje pouhý fakt, že z TimeCops hodlají udělat trilogii! Příběh je klasicky „hollywoodský“. Nejmenovaná tajná (nejtajnější ze všech) organizace, s neomezeným rozpočtem a téměř politickým vlivem na svět chystá udělat něco hodně špatného. Jestli to vyjde, lidé se probudí do úplně jiného světa, kde bude hrát prim právě výše zmíněná organizace a násilí vůbec.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Tomu ale musí někdo zabránit! Kde jsou všichni hrdinové? Nemají čas, honí padouchy po manhattanských mrakodrapech. Naštěstí je tady nejmenovaný supertajný agent, jemuž velikáni typu Jasona Bourna, Jamese Bonda či Jacka Bauera nesahají ani po paty. Ale nikdo není dokonalý, a právě na vás padla ta těžká volba pomoci drsnému agentovi v odhalení spiknutí a následném zastavení dané tajné organizace. Sečteno a podtrženo, čeká na vás klasická 2D plošinovka. Zastřílíte si, budete se plížit mezi neúprosným okem kamerového systému, budete sbírat náboje, abyste si mohli opět zastřílet, a celé úsilí se vám sečte na konci mise. Timecops je prostě obyčejnou akční hrou zabalenou do slušného grafického kabátku.

Time Cops (plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HGVEM na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Command & Conquer: Red Alert

Díky EA si zase užijete velkolepé bitvy jedné z nejoblíbenějších RTS konečně i na svém mobilním telefonu! Herní sérii Command & Conquer jistě spousta z vás pamatuje ještě z dob, kdy byly PC hry v plenkách, a právě tato strategie byla jedním z průkopníků herního průmyslu, jak ho známe dnes. Jedním z posledních dílů této výjimečné hry je právě Red Alert. Na obrazovky počítačů autoři přivedli svět plný neutichajících sci-fi bitev mezi Amerikou a Sověty, za zmínku stál rozhodně i příběh, který dokonce v in-game filmečcích hráli skuteční herci! Co vás čeká v mobilní verzi? V podstatě to samé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ano, čtete správně. Mobilní verze se od té PC liší opravdu jen minimálně! Příběh je totiž jako vytažený z kopíráku a věrně napodobuje svoji předlohu se vším všudy. Celé se to točí kolem sovětského pokusu sestrojení stroje času, aby mohli soudruzi v minulosti zabít legendárního Einsteina, díky kterému mají ti američtí imperialisté převahu ve zbraňovém systému. Bojová technika, zbraně, vozidla, pěchota či budovy jsou také kopii velkého bratra, tudíž na své přijdou i fandové. Red Alert vás totiž jednou chytne a díky neuvěřitelné atmosféře už nepustí, a to minimálně než dohrajete obě kampaně. Náplní každé mise je splnění zadaného úkolu, které se vesměs snaží obměňovat a tím se úspěšně vyhnout stereotypu. Většinou však začínáte výstavbou základny a s ní spojené rafinérie, jenž je jediným zdrojem surovin pro výstavbu vojska. Skvělé grafické zpracování dodává (nejenom) bitvám monstrózní nádech, jaký jste v žádné hře na mobil ještě nezažili! Red Alert je prostě nutností, lepší strategii nenajdete.

Command & Conquer: Red Alert (strategie):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZXFR na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).


© 2009 ELECTRONIC ARTS INC. ALL RIGHTS RESERVED. 

Diskuze (4) Další článek: HTC hlásí milion prodaných androidů Magic

Témata článku: Mobilní hry, Násilí, Nelehký úkol, Master, Nov, Stroj času, Ostatní aspekt, Novinky, Padouch, Mást, RTS, Plošinovka, Herní průmyslSeagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
EA restrukturalizuje. O Battlefield se nově postará Vince Zampella z Respawnu

EA restrukturalizuje. O Battlefield se nově postará Vince Zampella z Respawnu

Tvůrce Titanfallu hodlá vnést do válečné série čerstvou krev.

Michal Maliarov
DiceBattlefield
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress