Herní novinky: Medal of Honor a Need for Speed

Pusťte se do napínavých bojů 2. světové války, nebo ovládněte ulice v Need for Speed: Undercover a rozdejte si to s pouličními gangy.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: klasickou střílečku s motivem 2. světové války Medal of Honor: Airborne, akční automobilovou honičku Spy Hunter, kulečníkový simulátor Anytime Pool známý všem uživatelům Facebooku a pokračování známé závodní série Need for Speed: Undercover. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Medal of Honor: Airborne

Hry s tématikou druhé světové války v dnešní době slaví nemalý úspěch. Po boku série Call of Duty či Company of Heroes je zde ještě jedna hra, praotec všech druhoválečných stříleček. Přesně tak, mluvíme o sérii Medal of Honor, se kterou jsme strávili nejednu bezesnou noc u PC. Nejnovější pokračování je již nějakou tu dobu na trhu, stejně jako i jeho mobilní verze od EA Mobile. Jako naivní mladík Boyd Travers spolu se zbytkem 82. výsadkové divize seskočíte za nepřátelské linie a vyženete nepřátele zpět do srdce nacistické říše.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Medal of Honor: Airborne se skládá ze šesti akčních misí. Ačkoli se to může zdát málo, není třeba panikařit, každá úroveň má hratelnou dobu kolem deseti minut, celkem byste se tedy měli dostat na čistou hodinu hracího času, a to už je u mobilní hry docela dost. Do každého levelu navíc efektivně seskočíte padákem. Poté už následuje tuhý boj s odhodlanými nepřáteli a plnění různých cílů, které vám hra zadá. Zbraňový arzenál zahrnuje všechny tradiční kousky jako lehký samopal, ostřelovací pušku, ale i raketomet. Velkou pomůckou pro vás budou pytle s pískem, jež dokážou nejednou zachránit život před smrtícími kulkami. Grafika mohla být místy lepší, ale pokud máte dostatečně vybavený telefon, Airborne si zahrajete v úžasném 3D kabátku, ve kterém hra dostává zcela nový rozměr. V menu hry se dočkáte pěkné úvodní melodie, radost udělají také zvuky zbraní a výbuchů. Pokud chcete okusit pravé peklo bitev druhé světové války, není nad čím přemýšlet.

Medal of Honor: Airborne (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HSBPA na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Spy Hunter

Rychlá auta jsou samozřejmě super, ale co takhle rychlá auta s vestavěným zbraňovým systémem? Nemožné? Určitě ne pro vývojáře z EA Mobile. Spy Hunter je nostalgickou vzpomínkou na staré dobré automaty, ale zároveň přináší dostatek zábavy i pro zástupy dnešních hráčů. Takže nasedněte do své stříbrné káry, zapněte si pás, odjistěte pojistku od kulometu a zábava může začít. Od začátku až do konce zběsilé jízdy bude vaším úkolem ničit nepřátelská vozidla. Na výběr máte ze dvou módů – classic a enhanced. U prvně jmenovaného budete mít pocit, že hrajete na automatu, ve hře se totiž zhorší grafika, zmizí kulisy a to s cílem vyvolat u pamětníků nostalgické vzpomínky automatové závislosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Druhý mód už hráče o nic neochuzuje. Kolem silnice, po které jedete, se občas objeví i nějaký ten vyrenderovaný domek, stromek. Hra není rozdělena na žádné levely nebo mise, jednoduše hrajete bez přerušení. Na začátku vás vždy vyloží kamion, poté vše jede samo, vy určujete pouze rychlost, směr jízdy (ano, na silnici se občas najde i nějaká ta zatáčka) a ovlivňujete střílení. To musí být velmi přesné, protože za poškození civilních vozidel se strhávají pilně nasbírané body. Občas zločincům na pomoc přiletí i helikoptéra, na kterou musíte použít zbraň ze zničených soupeřových kamionů (nebo se jednoduše vyhýbat bombám, jež shazuje). Pokud tedy máte rádi nestandardní hry, chcete zkusit něco jiného nebo si osvěžit svoji závislost na herních automatech, tak není lepší volba, než Spy Hunter.

Spy Hunter (akční, závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HRHPZ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Anytime Pool

Velké herní společnosti poslední dobou sází na propracovaní kulečníkové simulátory. S Gameloftem na ně narážíme v jejich hospodských sériích, u EA Mobile zase skrze nějakého slavného kulečníkového hrdinu nebo rovnou ve velkém stylu na úkor postaviček z The Sims. Možná právě proto se vývojáři rozhodli vytvořit něco úplně jiného. Doporučuji začínat od praktického módu, ovládání se sice od ostatních her vůbec neliší, ale nejdůležitější je zvyknout si na rozporuplnou fyziku úderů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Obtížnost je chytře rozdělena do tří částí – v první vidíte trajektorii tága i míčku, ve druhé jen tága a ve třetí části vám už nepomáhá vůbec nic. Ve stejném duchu se nesou i ostatní herní módy – Challenge a World Tour. V druhé jmenované se zhostíte neznámého hráče, abyste v šestnácti různých kláních porazili i toho největšího mistra. Kulečník je ovšem odjakživa multiplayerovou hrou, ve které všemožné měření sil s přáteli dostává prostor opravdu veliký. Ve hře najdete jak duel s dalším kamarádem, tak dokonce online zábavu, v níž vyzvete hráče z celého světa. Díky propojení s Facebookem (pokud je vám odtud hra povědomá, míníte správně) si můžete zahrát se slušnou základnou fanoušků a neposlední řadě s majiteli iPhone a iPod Touch.

Anytime Pool (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HRRZB na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Need for Speed: Undercover

Známá série Need for Speed z pera Electronics Arts byla vždy ostře sledovaná a příchod nového dílu byl cítit na sto honů. Výjimkou není ani Undercover, který si sice velkou premiéru odbyl už před nějakou dobou, ale s chutí na sebe nechává upozorňovat ještě teď. Po úvodním rozčarování zjistíte, že hlavní kostra závodů byla zachována. Rychlé arkádové závody jsou na mobilech možná ještě arkádovější a svižnější, což může vyvolat kladnou i negativní zpětnou vazbu. Vývojáři si totiž opět neodpustili svoji mini-hru, spočívající v driftu zatáček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Celé se to trochu příčí, protože vy sice úspěšně driftujete zatáčku a sbíráte nitro, ruch velkoměsta postupně roste a je tak mnohem lehčí mezi vozidly pouze kličkovat. Autoři neslevili ani z pestrého vozového parku a připravili si pro nás ty největší licencované značky. Místo se našlo i pro drobný tuning, s nímž se autoři mohli popasovat mnohem lépe. Zřejmě nejdůležitější stránka hry – grafická – je bohužel tou nejrozporuplnější. Detailní vozy, strhující atmosféra, to jsou předpoklady pro velkolepou hru, shazující naprosto triviální okolní prostředí. Na druhou stranu takhle si Need for Speed: Undercover zahrají i majitelé starších telefonů. Takže palec nahoru.

Need for Speed: Undercover (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZFUK na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).


© 2009 ELECTRONIC ARTS INC. ALL RIGHTS RESERVED.

Diskuze (8) Další článek: Červenec: Pre pro Evropu a T-Mobile G2

Témata článku: Honor, , , Apple iPhone 4GB, Střílení, Panika, Stromek, F +, Med, Novinky, Pool, Speed, Hon, Padák, Call of Duty, Praotec, Herní, Tuhý boj, Známá série, Nov,