Herní novinky: Need for Speed a SimCity Societies

Sedněte za volant té nejlepší závodní série na světě a vyrazte na okruh v nejrychlejších autech. Postavte si vlastní město na svém telefonu.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: nový díl budovatelské strategie SimCity Societies, logický a zároveň akční Super Puzzle Bobble, známé automobilové závody Need for Speed v nejnovější epizodě Shift a logickou adventuru inspirovanou televizním seriálem Gemini Division: Code Cracker. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku. 


SimCity Societies

Taky máte občas při procházce městem pocit, že to není ono? Že byste něco rozhodně udělali lépe? Stát se takovým virtuálním starostou je už dnes naštěstí úplně jednoduché. Rozhodně si nenechte ujít mobilní zpracování známé pecky z PC SimCity Societies. Díky vývojářům z EA Mobile si konečně můžete postavit společnost, po jaké toužíte i na displeji vašeho mobilního telefonu. Na začátek vám postačí špetka inspirace, zdravého rozumu a samozřejmě nějaké ty finance. Poté hurá do výstavby. Na výběr máte z řady stavebních budov – ať už se jedná o obyčejné domky, paneláky, rekreační místa či průmyslová centra.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Celkový vzhled a dojem pochopitelně zůstává na vašich bedrech. Uděláte ze svého městečka přísný policejní stát nebo máte naopak rádi trošku utopičtější představy? Chce to ovšem chladnou hlavu, spravovat každodenně se rozšiřující město není med, navíc občas vás může navštívit přírodní katastrofa. Kromě tradičného volného módu ve hře najdete i několik připravených scénářů. Navíc slovo „Sim“ se v názvu nenachází jen tak, znalci slavné série od EA s názvem The Sims si určitě přijdou na své, hlavně kvůli grafickému dojmu, který SimCity právě s touto sesterskou hrou sdílí.

SimCity Societies (strategie):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZUSA na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Super Puzzle Bobble

Mobilních předělávek starých známých herních pecek je na trhu už tolik, že si spousta lidí říká, jak je to vlastně možné. Jak docílit toho, aby se hra stará několik let při neustálém vzniku různých konverzí pořád dokázala udržet v žebříčcích prodeje? Tuto otázku radši přenechejme vývojářům a pojďme se podívat na další z logických počinů, jenž vznikl spojením sil studií EA Mobile a trochu méně známého Taito. Super Puzzle Bobble je trochu akčnější předělávka známé hry Bubble. Do rukou se vám tentokrát dostanou dva mladí problémoví brontosauří bratři, se jmény Bub a Bob.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Šibalové ovládají speciální katapult, jenž vystřeluje barevné projektily. Pokud dostanete řetězec o minimálním počtu tří stejnobarevných bublin, automaticky zmizí. Takto musíte postupně vyčistit celou plochu. Jednoduché? Autoři však této předělávce neříkají „akční“ jen tak. Co teprve nekonečná bublinová kaskáda nebo padající strop neúprosně posouvající barevné kuličky směrem k vám? Super Puzzle Bobble je totiž oproti původní verzi obohacen nejenom o mladé brontosaury, ale také o několik zajímavých a adrenalinových herních módů. Pokud hledáte pravou bublinovou zábavu, není co řešit.

Super Puzzle Bobble (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HTSVM na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Need for Speed: Shift

Další pokračování série konečně doznalo velkých změn a alespoň uživatelé konzol a počítačů mohou lačně slintat nad prvními in-game videi a nekonečnými trailery. Cíle pokračovatele závodní série jsou jednoduché: překopat arkádovitost předchozích dílů a poprat se s nevyzpytatelným modelem silničních speciálů. Úkol nelehký, pro vývojáře mobilní verze ale mnohem jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Přestože se aktuální NFS opravdu vydařila, o jakémkoli odklonu od arkády ale nemůže být ani řeč. Pakliže si libujete nad pestrou škálou závodních příležitostí, čekají vás vskutku adrenalinové vyjížďky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klasické okruhy, sprinty, časovky nebo eliminace, a co je hlavní, všeho si užijete do sytosti. Herní kostra byla prakticky ponechána z minulého dílu. Znamená to, že hra do vínku opět dostala jakousi driftovací mini-hru, která sice plní hlavní úlohu, ale nestává se nijak svazující. Nezapomnělo se ani na upgrady samotných vozítek, a to i přestože je jejich přítomnost ryze doplňujícího charakteru. Na závěr jen dodáme, že všechny vozy jsou do puntíku kopií svých reálných protějšků, což dotváří už tak vyvážený titul se spoustou závodních příležitostí.

Need for Speed: Shift (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HVMYJ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Gemini Division: Code Cracker

Gemini Division vychází ze stejnojmenné seriálové předlohy. Dějově napínavý trhák si ve Spojených státech vydobyl značnou základnu fanoušku, kterou se nyní snaží přetáhnout na miniaturní verzi pro mobilní telefony. Neoslovenému osazenstvu dějovou zápletku záměrně neprozradíme, ale už kombinace města New York a žánru sci-fi slibuje kvalitní scénář plný zvratů. Ve stejném duchu se nese i mobilní verze, bohužel podle zvyklostí značně osekaná o důležité pasáže a plná tun texty na prvních dvou obrazovkách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Brzká soda – herní náplň – vás utvrdí v tom, že hrajete něco diametrálně odlišného. Gemini Division totiž oprašuje staré textové adventury a jejich nesporný potenciál uchvátit nejednoho fanouška žánru. Čtivé rozhovory jsou okořeněny zajímavými mini-hrami – na řadu tak přijde „odhadování“ čísel a současné zneškodnění bomby, spojování drátů nebo složité analýzy obrazců. Stavební kameny jsou ale tvořeny nezpochybnitelně chytlavou kooperací s umělou inteligencí a jejich výsledný dojem se pevně opírá o vaše subjektivní dojmy ze hry, což nemusí být po chuti úplně každému.

Gemini Division: Code Cracker (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HKPRR na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).


© 2009 ELECTRONIC ARTS INC. ALL RIGHTS RESERVED.

Diskuze (15) Další článek: Přehledná tabulka dostupnosti aktualizací map pro navigace Mio

Témata článku: Mobilní hry, SIM, Policejní stát, Známé auto, Mobilní zpracování, Nov, Gemini, Soda, Celkový vzhled, Soči, SOC, Přírodní katastrofa, NovinkyMarvel MMO je ve vývoji. Pracují na něm tvůrci DC Universe Online

Marvel MMO je ve vývoji. Pracují na něm tvůrci DC Universe Online

Dostane se konečně Marvelu i patřičné MMO péče?

Michal Maliarov
MarvelRPGOnline
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory