Herní novinky: Orcs & Elves 2 a golf s Tigerem

Prozkoumejte neznámá města, prapodivné jeskyně a strašidelné lesy ve Středozemi. Zahrajte si za Tigera Woodse golfový šampionát.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: čtvrtý díl boxerské rubačky Fight Night Round, letošní verzi golfové Tiger Woods PGA Tour, fantasy RPG hru Orcs & Elves 2 a zábavnou skákačku Crash Bandicoot: Mutant Island. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jiří Viktora, Norbert Lapčák


Fight Night Round 4

Jestli se alespoň trochu vyznáte v počítačových hrách, konzolová série Fight Night z dílen EA vám nemůže být cizí. Kdo hrál ví, o čem mluvím, kdo ne, přichází o hodně. Čtvrtý díl této boxerské mlátičky nedávno dorazil na pulty obchodů a samozřejmě ani mobilní bratříček nemohl zůstat jenom na papíře. Autoři z EA Mobile ani chvíli nelenili a vy si tak můžete vyzkoušet jeden z nejkvalitnějších boxů, jaký mezi java hrami najdete. I přesto, že v něm téměř nic nového nenajdete. Nejvýraznější změnou byla nepochybně číslovka 4 v názvu hry, s její náplní to už tak slavné není.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako vždy i zde začínáte tradičně budovat svoji hvězdnou kariéru od úplného začátku. Po volbě jména, barvy pleti a v neposlední řadě i barvě oblečení se do toho můžete s radostí naivního mladíka po hlavě pustit. Po celou dobu kariéry se vaší mešitou stane jakési boxerské centrum, ve kterém máte přehled o nejdůležitějších věcech jako různých tabulkách, statistikách. Najdete zde i informace o vašem současném stavu, které zahrnují zdraví, kondici, výdrž, sílu a tak podobně. Samotné souboje jsou zpracovány úchvatně – čekají na vás různá komba, silné údery, kopy – tohle všechno v akci vypadá opravu dobře, i když jsme to celé viděli již minulý rok. Zvuková stránka na pocitu zklamání rozhodně neubere. Pokud již loňský díl vlastníte, tuto recenzi jste četli zbytečně, jinak se však jedná o nejlepší volbu mezi boxerskou java konkurencí.

Fight Night Round 4 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HDBXH na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Tiger Woods PGA Tour 09

Další ze sportovních her z dílen EA. Jak již můžete vyčíst z názvu, tak se jedná o golfovou simulaci, které propůjčil licenci nejlepší golfista naší planety Tiger Woods. Na konzolích se opět jedná o úspěšnou hru, hlavně v zahraničí, jelikož u nás tento „sport pro boháče“ není dostatečně oblíben. V EA se tedy rozhodli, že vám výsadu stát se golfistou, i když jen virtuálním, dopřejí. Nebýt stejného problému jako u výše zmiňovaného Fight Night Round 4, všechno by bylo v pořádku. Takhle se však můžeme jenom smutně zasmát a zakroutit hlavou nad heslem herního průmyslu dnešní doby – šít všechno horkou jehlou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

PGA Tour 09 totiž nepřinesl téměř nic nového. Opět si zahrajete turnaj, opět nasbíráte body ve výzvách. Jenže, na výběr máte pouze ze dvou hřišť, což nám na dnešní poměry přijde opravdu chudé. Samotné hraní pak spočívá ve vybrání směru a síly odpalu, navíc pokud se trefíte do hrou stanovených hodnot, které se vám u úderu zobrazí, vše je v suchu. Tento jednoduchý herní mechanismus se hra snaží vynahradit různými přírodními překážkami, jako je voda, obzvlášť dotěrný písek či vysoká tráva. Po grafické stránce už hra vypadá líp, ale přece jenom se 90% z ní odehrává na trávě, takže zelených pixelů si užijete víc než dost. S výsledným verdiktem je to těžké, pokud jste fanouškem tohoto sportu, není co řešit, konkurence totiž neexistuje.

Tiger Woods PGA Tour 09 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HCUZY na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Orcs & Elves II

Historie mobilních her se až do dnešního dne trousila neskutečnou rychlostí a není divu, že by již teď nikomu z nás nestačily prsty ke spočítání všech variací jakýchkoli starých her a žánrů. Dnes se už nemusíme pídit po tom, co si pro nás ještě vývojáři do budoucna připraví. I historie potvrdí, že klasické a zábavné doomovky dokážou pořád uspokojit srdce hráčů. Důkazem budiž druhé pokračování Orcs & Elves. Čeká nás velké dobrodružství, které navazuje na první díl. Byli jste totiž vysláni najít legendární hůlku „Ellon“, avšak záhy zjistíte, že její moc téměř vyprchala a musíte se vydat na další tajemná místa a navrátit její moc zpět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ale kdyby to bylo to nejhorší, mnohem těžší je totiž hůlku vůbec ukočírovat. Po celou hru jste totiž se svou hůlkou „spjati“, promlouváte s ní o dalších krocích a vůbec přežíváte v děsivé krajině díky jejím radám. Orcs & Elves II je typickou tahovou FPS akcí z dávné minulosti, kde hrají prim fantasy tvorové. Vývojáři si s úrovněmi opravdu vyhráli a zahrnuli do hry nejrůznější lesy, hvozdy, kobky a další prostředí typická pro RPG svět. A jak jste zvyklí, můžete se těšit na masový příval zombíků, kouzelníků, kostlivců a všeho dalšího. Pomůže vám v tom i vaše nepoddajná hůlka?

Orcs & Elves II (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HYGKK na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Crash Bandicoot: Mutant Island

Svoje místo mají na poli mobilních her i skákačky. Přestože pro někoho pomalu ale jistě míří do záhuby, jedno je jisté. Vývojáři nás stále častěji (že by krize?) posílají za příběhy hrdinů známých z ostatních platforem nebo vymýšlejí úplně nová herní dobrodružství. Do té první skupiny patří bez debat světoznámý křižník, plošinovkář i závodník, starý známý Crash, který se podepsal snad na všech platformách od shora dolů. Autoři si asi řekli, že by byla ohromná škoda se znovu pod jeho jméno nepodepsat a zvolili opět příjemnou plošinovku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za doprovodu samotného Nea Cortexe a jeho ostatních přívrženců se podíváte po dalším vyumělkovaném světě, abyste si připomněli, že ani slavný Crash nespěje do záhuby. Kradmým pohledem zjistíte, že ovládání je nadefinováno na stejnou notu jako u ostatních žánrových her a jedinou změnou může být souhra kontrastního světa a mírně vybočujícího hrdiny, což je jasným důkazem vývojářských fantazií. Autoři se rozhodně nebáli vyzkoušet nějaké ze zaručených fíglů a nápadů, jak přikovat hráče k mobilním telefonům. Opět nám vykouzlili bohaté lokace, nespočet hrdinů a skvělou hratelnost. Bohužel je to opět stará známá skákačka, která nezasytí úplně každého.

Crash Bandicoot: Mutant Island (plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HEBTZ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).


© 2009 ELECTRONIC ARTS INC. ALL RIGHTS RESERVED.

Diskuze (1) Další článek: Nejmenší mobil na světě konečně v prodeji

Témata článku: Mobilní hry, Novinky, Plošinovka, Kouzelník, Golf, Jasný důkaz, Crash Bandicoot, Nov, Zvuková stránka, Herní průmysl, ZombíkPro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Capcom odkládá sci-fi Pragmata na rok 2023. Chce mít nezapomenutelný zážitek

Capcom odkládá sci-fi Pragmata na rok 2023. Chce mít nezapomenutelný zážitek

Poslední dobou se odklady jen sypou. Další na řadě je slibně vypadající sci-fi od Capcomu.

Michal Maliarov
PragmataNext-gen
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Výborné notebooky najdete už kousek nad hranicí 20 tisíc, přičemž dražší stroje nabídnou nejen vyšší výkon, ale i lepší provedení. Hlavně si už můžete vybírat notebook přímo na míru konkrétním požadavkům.

Tomáš Holčík
Notebooky