Herní novinky: Space Invaders Evolution a FIFA Street 3

Nejslavnější arkáda historie se vrací na scénu v mobilech. Poražte nejlepší světové hráče a získejte titul nejlepšího pouličního fotbalisty.

Vyzkoušejte nejčerstvější novinky v mobilních hrách: nový díl budovatelské strategie SimCity Societies, logický a zároveň akční Super Puzzle Bobble, známé automobilové závody Need for Speed v nejnovější epizodě Shift a logickou adventuru inspirovanou televizním seriálem Gemini Division: Code Cracker. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.


FIFA Street 3

Fotbal už dávno není hrou, kde se 22 chlapů honí za jedním kulatým nesmyslem. Tato nejoblíbenější hra na světě se postupně vyformovala i do několika jiných podob – ať už myslíme stolní fotbálek ve vaší oblíbené hospodě nebo třeba takzvaný Street fotbal. Se slovem street (z anglického překladu ulice – pozn. redakce) jste se již určitě setkali i v jiném sportu, nejčastěji vás s tímto spojením pravděpodobně napadne basketbalový duel. A podobně jako v pouličním basketbalu, i ve fotbale jde o ukázku a následní prezentaci vašich dovedností s míčem. Platí zde jediné pravidlo, a sice čím více triků, tím větší borec. Musíte se pravidelně potulovat ulicemi a přitom se zdokonalovat. Jenom tvrdým tréninkem můžete splnit místní freestylovou výzvu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
   
Nasbírané bleskové reakce (ale i jemný cit pro míč) budete muset použít proti těm nejlepším profesionálům FIFA! Jestli je porazíte, titul nejlepšího street fotbalisty čeká jen a jen na vás! Co se týče herní náplně, vesměs se jedná o úkoly, jenž pěkně prověří přesnost, hbitost vašich prstů a v neposlední řadě i cit pro detail. Třeba trefit míč na jedoucí náklaďák, do rozhoupané visící pneumatiky, trefovat se do bodových tabulí umístněných ve zdi a spousta dalších miniher. Samozřejmě dojde i na tolik oblíbené panenky. Jelikož tady mluvíme o hře z dílen EA Mobile, celé toto míčové šílenství je zabalené do více než slušné a líbivé grafiky, kdy lze opravdu poznat, co za trik zrovna provádíte. Za zmínku stojí i měnící se prostředí. FIFA Street 3 jednoduše funguje jako ten správný dudlík pro každého fotbalového fandu.

FIFA Street 3 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HCSAJ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

The Sims – 2 za cenu 1

EA Mobile přicházejí s další nabídkou, která nemůže nikoho nechat chladným! Pokud máte rádi herní sérii The Sims, teď si můžete užít dvě hry z této kolekce za cenu, jenž byste zaplatili za jednu jedinou! První hra má název The Sims 2: Mazlíčci a budete se v ní starat, jak jinak, než o své chlupaté čtyřnohé mazlíčky. Vyberte si štěně, dejte mu jméno, přizpůsobte si ho dle svých představ (plemeno, srst a spousta dalších detailů) a starejte se o ně jako o vlastní. Poté přijde na řadu mazlení, a to v bytě nebo třeba v parku na čerstvém vzduchu. Tam svého miláčka také můžete přiučit nějakému tomu triku, speciálně tančení je obzvláště zábavné. Ale pozor! Nezapomeňte hlídat pět základních potřeb – hlad, náladu (porci zábavy), energii, hygienu a v neposlední řadě i močový měchýř. Sim zvířatka mají svoji vlastní mysl, proto očekávejte nečekané!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhá hra z této kolekce nese podtitul Bowling. I zde nejprve přijde na řadu tvorba vašeho Simíka se všemi detaily, poté pochopitelně výběr té pravé bowlingové koule a preferenci levé či pravé ruky. Poté už jenom sledujte, jak s každým dobrým úderem stoupá i vaše popularita. Ale pozor, se zvýšenou slávou jde ruku v ruce i zvýšená obtížnost hry! Proto musíte vymetat podniky a sbírat všechny trofeje, tedy pokud se opravdu chcete stát tím nejlepším. Kromě tradičně velmi pěkné grafiky a s tím spojených efektů narazíte v The Sims 2: Bowling ještě na jednu zajímavost, a sice kompletně reálnou fyziku a zvuky, jenž do hry přidávají potřebnou míru reakčnosti a také zábavný prvek. Připravte si bowlingové boty a vrhněte se do víru této oblíbené hry ještě teď!

The Sims – 2 za cenu 1 (sociální simulátor):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HBWCX na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Space Invaders Evolution

Jedna z nejslavnějších arkád v historii mobilních zařízení se po několika dlouhých letech rozhodla vrátit úder všem rádoby nástupcům a rozdrtit je v kosmický prach. Podtitul „evoluce“ neslyší náhodou. Jak přiložené obrázky ze hry evokují na první pohled, usednete do mírně předimenzované vesmírné „lodi“. Vůbec celá hra doznala příjemných změn a kromě typického pixelového pojetí nabídne desítky a desítky hodin strávených nad ničením nepřátelských flotil. Předělávka brzy nabírá na obrátkách a v jednu chvíli dokonce zapomínáte, že se pohybujete v rámci několik let starých kódech, napsaných ještě k prvním nokiáckým java hrám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vesmírné plavidlo bohužel zvládá jen dva pohyby - na západ a východ - a i jeho další mechanismy patří mezi slabší články celé předělávky. Jako kompromis lze brát v úvahu slušnou porci nepřátel, jejichž masa neustále narůstá a ke konci posledních levelů budete doslova hltat výbuchy nepřátelských lodí. Autoři se inovacím rozhodně nebránili, i když jejich přínos bychom čekali ještě mnohem větší, a titul okořenili o velké množství dodatečných prvků, jenž dělají ze Space Invaders Evolution příjemnou oddychovou na pravidelné přestávky v práci či ve škole.

Space Invaders Evolution (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HYLJT na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

EA Air Hockey

Klasický stolní snooker byl už před lety jednou nohou definitivně venku trhu, dnes je všakrealita jiná. Pakliže si vzpomínáte na zlámané prsty a vyřvané hlasivky z klasického hospodského snookeru, rozhodně nesáhnete vedle, když si EA Air Hockeyem vybavíte svůj mobilní telefon. Z názvu jste jistě správně vytušili, že titul má na svědomí vývojářské studio EA Mobile a jeho nesporné kvality dokazuje i na poli stolního hokeje. Uplatněné zkušenosti například díky sériím Monopoli tak rozhodně nešli při psaní kódu na obtíž.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V menu najdete oblíbený multiplayer pro dva hráče a zejména challenge mód plný nejrůznějších výzev počínaje úkoly vstřelit 10 branek z voleje a konče vyhrát alespoň deset zápasů v řadě nebo zvítězit bez jediného inkasovaného gólu.Ve stejně návykovém duchu se nese i systém ovládání, který je rovněž postavem na jednoduchém principu – k pohybu vám stačí pouze jedno jediné tlačítko pět nebo středová klávesa na joysticku. Všechno ostatní už obstarává počítač bez vaší pomoci. Malou výtku bychom měli pouze k hracímu stolu, přeci jeho větší variabilita by se do základu hodila mnohem více než obyčejná bílá deska.

EA Air Hockey (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HJUEL na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).


© 2009 ELECTRONIC ARTS INC. ALL RIGHTS RESERVED.

Diskuze (3) Další článek: Zeemote JS1: na hry už jen bezdrátově (test)

Témata článku: Mobilní hry, Celá hra, Str, Nov, Gemini, Celé toto, Street, EVO, První hra, Novinky, FIFA, Známé auto, The Sims, Spáč, Ničení, SpacePřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie