Hlídač rodinných rozpočtů zjistil, u kterého operátora platí lidé nejdražší paušály

Patron je český start-up, který si klade za cíl šetřit rodinné rozpočty. Hlídá platby za bankovní služby, energie i mobilní tarify a snaží se v každém sektoru nabízet levnější nebo optimalizované alternativy. Jako nástroj používá mobilní aplikaci Patron GO (zdarma pro Android a iOS), které uživatel udělí právo pasivně nahlížet do bankovního výpisu. Na základě druhu a výše provedených plateb provádí aplikace, které její tvůrci říkají „finanční antivirus“, porovnávací analýzu.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikace je v provozu zatím pouze dva týdny a do svých mobilů si ji za tuto dobu instalovalo prvních 1 500 uživatelů. I to je podle Patronu dostatečný vzorek, aby z něj mohl získat první statistická data. Podle kontroly 150 tisíc plateb například už nyní vyplynulo, že při optimalizaci identifikovaných služeb by jejich uživatelé dohromady ušetřili 5,2 milionu korun. Nejvíce předražených plateb v oblasti osobních půjček identifikoval Patron u České spořitelny, v případě mobilních tarifů pak u operátora O2.

„K dnešnímu dni jsme analyzovali stovky mobilních paušálů. Jako nejvíce předražené vycházejí dle zjištění Patrona tarify za neomezené volání a data od operátora O2. Jejich průměrná cena je 1 131 Kč měsíčně. Ovšem cena dosažitelná na trhu za stejnou službu je menší než 700 Kč měsíčně. Jen na mobilních službách u O2 tak Patron svým uživatelům zařídil roční úsporu 1 130 960 Kč,“ říká Lukáš Vršecký, CEO finančního antiviru Patron GO.

Jak to funguje?

Aplikace Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Po instalaci na mobilní telefon naskenuje platby a majiteli vypíše, za co všechno by mohl platit méně. Identifikované platby pak označí jako „viry“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka mobilní aplikace Patron Go pro Android

Pokud bude chtít uživatel viry odstranit, u jednodušších služeb mu stačí pár kliknutí. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, je pak majitel účtu propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí srovnatelnou, a přitom levnější službu, než je ta stávající. V první fázi se Patron zaměřuje na oblast financí, energií a telekomunikačních služeb, časem autoři plánují rozšíření i na další služby a nákupy.

Diskuze (29) Další článek: RECENZE: Realme 8 Pro – šikovný fotomobil střední třídy nejen pro mladé

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Operátoři, Nákup a ceny, Paušál, Česká spořitelna, Služba, Uživatelé, Rozpočet, Patron, Hlídač, Operátor, Platba


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin