Hlídač rodinných rozpočtů zjistil, u kterého operátora platí lidé nejdražší paušály

Patron je český start-up, který si klade za cíl šetřit rodinné rozpočty. Hlídá platby za bankovní služby, energie i mobilní tarify a snaží se v každém sektoru nabízet levnější nebo optimalizované alternativy. Jako nástroj používá mobilní aplikaci Patron GO (zdarma pro Android a iOS), které uživatel udělí právo pasivně nahlížet do bankovního výpisu. Na základě druhu a výše provedených plateb provádí aplikace, které její tvůrci říkají „finanční antivirus“, porovnávací analýzu.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikace je v provozu zatím pouze dva týdny a do svých mobilů si ji za tuto dobu instalovalo prvních 1 500 uživatelů. I to je podle Patronu dostatečný vzorek, aby z něj mohl získat první statistická data. Podle kontroly 150 tisíc plateb například už nyní vyplynulo, že při optimalizaci identifikovaných služeb by jejich uživatelé dohromady ušetřili 5,2 milionu korun. Nejvíce předražených plateb v oblasti osobních půjček identifikoval Patron u České spořitelny, v případě mobilních tarifů pak u operátora O2.

„K dnešnímu dni jsme analyzovali stovky mobilních paušálů. Jako nejvíce předražené vycházejí dle zjištění Patrona tarify za neomezené volání a data od operátora O2. Jejich průměrná cena je 1 131 Kč měsíčně. Ovšem cena dosažitelná na trhu za stejnou službu je menší než 700 Kč měsíčně. Jen na mobilních službách u O2 tak Patron svým uživatelům zařídil roční úsporu 1 130 960 Kč,“ říká Lukáš Vršecký, CEO finančního antiviru Patron GO.

Jak to funguje?

Aplikace Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Po instalaci na mobilní telefon naskenuje platby a majiteli vypíše, za co všechno by mohl platit méně. Identifikované platby pak označí jako „viry“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka mobilní aplikace Patron Go pro Android

Pokud bude chtít uživatel viry odstranit, u jednodušších služeb mu stačí pár kliknutí. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, je pak majitel účtu propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí srovnatelnou, a přitom levnější službu, než je ta stávající. V první fázi se Patron zaměřuje na oblast financí, energií a telekomunikačních služeb, časem autoři plánují rozšíření i na další služby a nákupy.

Diskuze (29) Další článek: RECENZE: Realme 8 Pro – šikovný fotomobil střední třídy nejen pro mladé

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Operátoři, Nákup a ceny, Paušál, Česká spořitelna, Služba, Hlídač, Patron, Rozpočet, Uživatelé, Operátor, Platba


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze