Hodinkami teď zaplatíte, i když to vaše banka neumí. Revolut spustil Fitbit Pay

  • Nemusíte čekat na svoji banku, Fitbit Pay teď podporuje i Revolut
  • Placení podporují hodinky Versa, Ionic a náramek Charge 3
  • Přidání karty je otázka několika minut a hned ji můžete používat

V poslední době často skloňovaný fintech Revolut spustil podporu pro Fitbit Pay, tedy možnost platit chytrými hodinkami Fitbit Versa nebo Ionic, případně chytrým náramkem Fitbit Charge 3. Ke spuštění došlo o víkendu a Revolut tím na našem trhu doplnil Monetu a Komerční banku, které Fitbit Pay podporují od září, resp. listopadu loňského roku.

Revolut je mobilní banka, u které můžete mít bankovní účty v několika měnách včetně českých korun. Hlavní benefit Revolutu je v používání mezibankovních kurzů měn, což vám může ušetřit peníze při platbě v cizí měně. K účtu můžete mít fyzickou kartu, u které platíte za doručení asi 150 Kč. Základní tarif je zdarma, má ale omezení stran limitů pro výběr z bankomatu a bezhotovostních plateb. Revolut pak nabízí ještě placené tarify Premium a Metal s vyššími limity a dalšími doplňkovými službami.

Jak dostat Revolut do hodinek

Přidání platební karty je jednoduché, stačí mít fyzickou platební kartu (virtuální nejsou podporované). V aplikaci Fitbit vyberete záložku Wallet, aplikace ověří, že máte hodinky zabezpečené, tzn musíte vytvořit PIN, který po vás budou hodinky chtít zadat. Když hodinky sundáte, zamknou se a placení nefunguje. Až s nasazením a zadáním PINu se placení znovu zapne. Zadáním správného PINu dojde k autorizaci uživatele. Je to velmi podobný systém, jako používá třeba Apple u svých Watch.

Edit: Použít můžete i virtuální Revolut-kartu. Musí být ale od MasterCard. Revolut se s Visou asi nedohodl, takže situace je stejná jako u Google Pay, kde je Revolut Visu také nepodporuje.

Následně stačí vyplnit číslo karty, platnost karty a CVV kód. Aplikace sama vás pak provede nastavením a ověřením přes SMS kód, tím je hotovo. Platit hodinkami můžete u jakéhokoli bezkontaktního terminálu a u většiny u jich nebude vyžadován PIN. Platba je autorizovaná tím, že máte na ruce hodinky, které jsou odemknuté pomocí PINu. Znovu podobně jako to má Apple Pay. Pokud po vám přeci jen terminál bude chtít PIN, zadejte PIN k plastové kartě.

Diskuze (11) Další článek: Průstřel jako nutný doplněk. Kreativní komunita sdílí tapety pro Galaxy S10

Témata článku: Aplikace, Komerční banka, Fitbit Pay, Apple Pay, Revolut, Bezkontaktní platby, Fitbit, Fintech, TED, Fitbit Charge, Placení, Ban, Měna, Náramek, Platební karta, Charge, Fitbit Versa, Přidání, PIN, Wallet


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče