Ludmila Stanová
12. 12. 2024 • 0:41

Nebylo by možné testovat i přesnost měření mimo aktivity? Při běžném nošení během dne? Pro nás, kteří hodinky využíváme ze zdravotních důvodu je to mnohem důležitější než měření aktivit...

Jiří Hlisnikovský
25. 10. 2024 • 14:19

A kde je Polar?

Cova
24. 10. 2024 • 11:38

Devatenáct stran? To si v redakci čtěte sami, komedianti.

Utrhnu_si_nyni_koule
Utrhnu_si_nyni_koule
9. 5. 2024 • 9:08

Tak obecne beh, chuze a kolo neni pro 95% osvedcenych znacek problem, odchylky jsou minimalni.
Problem zacina u tepovych spicek, typicky silovy trenink, lezeni, intervalovy trenink - tam se teprve ukaze kvalita senzoru, resp. post-procesni algoritmus (apple)

Jan-Kratochvil
18. 4. 2024 • 3:30

Jak je to s GPS ve vodě u různých hodinek? Ve sladké vodě jsem to nezkoušel, ale v moři mi Samsung Galaxy Watch 4 nefunguje. Hned ztratí satelity, musím vystrčit ruku z vody, aby je chytil, ale pak je zase ve vodě hned ztratí. Přitom plavání by měla být normální aktivita i pro Galaxy Watch 4.

dfxxfd
10. 4. 2024 • 11:23

Takže tento článok ma presvedčil, že som urobil dobre, keď som kúpil Apple Watch 9. Tep merajú výborne a s baterkou nie je problém. Nabíjam ich vždy, keď sa idem sprchovať. Ešte nikdy sa úplne nevybili a ani ich zvyčajne nenabíjam na 100%. Po sprchovaní ich hneď vezmem z nabíjačky a vtedy majú zvyčajne okolo 90%. Baterke by to malo pomôcť aby sa pomalšie opotrebovala.

rak59
9. 4. 2024 • 10:56

Jako starší osoba jsem loni ležel na kardiologii dva týdny na monitorech. Mám Samsung GW 5 a překvapilo mě jak se shodují s monitorem...

JaTach
9. 4. 2024 • 10:45

Tak pro lidi po infarktu nebo s ischemickou chorobou srdeční to asi nějaký smysl má. Ale to se neřeší hodinkami, ale nějakým přesnějším přístrojem. Jinak je měření tepu blbost. Je to jen jedna z veličin. Krevní testy si taky neděláte v reálném čase.

Petr Zítka
8. 4. 2024 • 19:26

Proč v testu nejsou hodinky Coros?
Protože by všem testovaným napráskaly.

Moi Monami
8. 1. 2024 • 14:04

Taky to mám otestováno a stejný výsledek. Já jsem ale při měření natarzil na zajímavou věc... Apple Watch ve špičkách (rychlé schody, kpoec ve stoje na kole atp.) nejsou přesné a mají zpoždění protí hrudnímu pásu Polar, ale je zajímavé, že po ukončení cvičení umí hodnoty upravit a výrazně zpřesnit.
Takže když to sleduju na obou zápěstích, je zpoždění viditelné a AW nedosáhnou maxima TF které naměří hrudní pás. Ale zpětné vyhodnocení dat už tu špičku má.

VojtaK2
7. 1. 2024 • 9:08

-Já bych řekl, že zrovna gravel kolo v lehčím terénu je pro měření na zápěstí asi nejtěžší disciplina. Drobné otřesy řídítek se přenášeji na ruce v podstatě bez tlumení.
-Nepřekvapuje mě špatný výsledek Epixů. Sdílí rozměry a design se základními Fénixy. Mají nejhorší poměr šířky pásku a hodinek ku hmotnosti, navíc je ta hmotnost koncentrovaná na lunetce, která je daleko od pokožky. Po přecházení z Forerunner mi to subjektivně sedělo jako bych měl na zápěstí kovovou kuličku na provázku. I ty pásky z forerunner mi přijdou lepší, měkčí a lépe drží. Ve výsledku Forerunner o 25% méně nepřesné.

hanes1
6. 1. 2024 • 23:28

Vo výsledku .. ak ste športovec :
- ak máš iPhone, kúp Apple Watch alebo Garmin
- ak máš Android, kúp Garmin, Polar a podobneSamsung Watch zatiaľ nekupovať.. snímač tepu je veľké sklamanie.
Mobily Samsung sú vynikajúce (vo vyššej triede - viz. S23 Ultra), hodinky sú ale nič moc poslednú dobu....
Preto sa svojich 6 ročných Galaxy Watch 46mm už čoskoro zbavím a prejdem na Garmin Forruner alebo Epix
🙂Svojej S23 Ultre doprajem to najlepšie - rozumej Garmin ;)

Názor byl 1× upraven, naposled 6. 1. 2024 23:29

Petr Valkoun
6. 1. 2024 • 14:23

Apple watch maji nejlepsi mereni tepu dlouhodobe, vychazi to v mnoha ruznych testech od mnoha ruznych autoru. A neni to prekvapeni, na Apple Health se Apple soustredi uz delsi dobu a jelikoz ma na investice v celem prumyslu jakozto nejhodnotnejsi firma na trhu nejvice penez, bylo by prekvapeni, kdyby to dopadlo jinak.

mojher
6. 1. 2024 • 2:12

Nejhorší je, když se nějaký hypochondr každých 5 minut sleduje. Léčím se s vysokým tlakem a mám ho dobrý, protože mi ho pí doktorka změří 1x za 4 měsíce, když tam jdu na kontrolu. Ještě pochopím, že chytré hodinky jsou schopné změřit tep. Krevní tlak, to už je horší a vůbec netuším, jak mohou změřit krevní cukr. Já mám měřák na cukr a musím si každé 3 týdny měřit cukr, jednou před jídlem a za 3 týdny po jídle. Píchnout, kapka krve na proužek a měřím. Když naměřenou hodnotu zadám jako kalibraci, pak mám další 3 týdny cukr kolem toho, co jsem si naměřil z krve.
Prostě měření každých 5 minut škodí nejvíce zdraví, protože člověk se úplně zbytečně stresuje tím, že mu to naměřilo něco špatně, přitom to ty hodinky nemohou logicky umět tak, jako přesné přístroje.

Jan Lukáš
Jan Lukáš
5. 1. 2024 • 21:50

Nezvazujete testovat take chytre prsteny? Uvazuju o nakupu, ale chtelo by to alespon info o jak moc jsou pripadne horsi.

danschni
5. 1. 2024 • 21:27

V článku není uveden rozměr zápěstí, to by mohlo ovlivnit důvod nepřesnosti, protože každé hodinky jinak "sedí".

Josef Trampota
15. 11. 2023 • 8:49

Proč v seznamu není Polar? Chápu, že neinvestuje tolik do marketingu, ale technologie Polaru v oblasti měření tepu jsou ze všech vyjmenovaných nejdál.

SerifReborn
13. 11. 2023 • 11:25

Jo, tady je videt, ze Apple ma v nekterych oblastech hodne navrch a kdyz uz neco udela, funguje to vetsinou dobre.
Stejny trend vidi clovek v telefonech. Implementuji az kdyz to mani vychytane.

Tibis Adventuris
12. 11. 2023 • 8:41

U mna zase skusenost pri cviceni vo fitku, co je moja hlavna aktivita. Pouzival som niekolko Garminov, skusal Fitbit a nakoniec skoncil pri Apple watch. Jedine tie, plus ako tak aj Huawei Runner GT boli schopne spolahlivo sledovat moj pulz. Ostatne mali velke odchylky, hlavne smerom dole pri vysokej pulzovke.. Pri ostatnych aktivitach typu chodza a beh boli hodinky plus minus rovnake. Ja si myslim, ze nepresne merania vo fitku suvisia s napatim v zapastiach pri cvikoch, kde sa drzi cinka, ci kladka..

Kamilsson Kamil
11. 11. 2023 • 1:38

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda už měly watchky OS 10 nebo nižší. Jelikož watchOS 10 sliboval ještě vylepšené metriky speciálně pro jízdu na kole.

ynd0r.official
10. 11. 2023 • 20:21

Pro to srovnání... co použít Kalmanův filtr?

Jarda V
Jarda V
10. 11. 2023 • 20:03

Hmmm, na fotce mají Apple Watch nylonový řemínek a vítěz testu. Garmin testován se silikonem a je podezření, že hodinky klouzaly po ruce. Bez ohledu na vítěze ... Apple měl pro přesnost lepší podmínky. Vzhledem k tomu, že dělám sport výkonnostně, tak se nebudu spoléhat na optiku ani za 10 let, kdy to bude možná velmi kvalitní. Hruďák má taky výhodu v zimě, nemusíte mít hodinky pod rukávem. Hruďák HRM-PRO od Garminu TOP class. Skvěle drží, kvalitní zpracování a hlavně měří dynamiku běhu. Polar je taky velmi oblíbený, ale nezměří vám dynamiku ...

CC of blue
10. 11. 2023 • 14:52

Koukám, že tu jsou v diskuzi samí zdraví sportovci.
Já už přecházím na druhou stranu a zajímá mě to měření spíš ze zdravotních důvodů.
Jak sá věřit i dalším "měřeným" hodnotám.

Vabra
Vabra
10. 11. 2023 • 14:41

Skvělý článek, ale pouze na jednom testovacím kuse - autorovi a jedné aktivitě - jízdě na kole...
Podle mé zkušenosti je přesnost optických měření tepu velmi závislá na měřené osobě. Já mám štěstí a optika ze zápěstí je jen pár vteřin zpožděna za hrudním pásem, ale naměřené hodnoty jsou +/- 2 tepy stejné (několik Garminů za posledních 6 let).
Jen zcela vyjímečně (1 ze 100 běhů) najdu v grafu tepovky nějaké nesrovnalosti, které si nelze vysvětlit jinak, než že se optický odečet tepu nepovedl...
Ale znám kamarády, kteří to zdaleka tak přesné nemají...

Názor byl 1× upraven, naposled 10. 11. 2023 15:15

Petr Kunzl
10. 11. 2023 • 12:49

Super článek! Díky za něj. Muselo to stát spoustu času a práce udělat takové srovnání.
Moje zkušenost je, že velmi záleží na tom, jak se sejde optika s konkrétním uživatelem. Osobně vidím proti hruďáku jediný podstatný rozdíl, a to mírné zpoždění. Typicky kolem tří až pěti vteřin. Jinak jsem s optikou nikdy neměl žádný podstatný problém. Fungovaly mi dobře všechny generace Garmin snímačů aniž by na ně měl nějaký znatelný vliv pot nebo kožich na zápěstí. Ale vím taky o lidech, kterým uspokojivě nefungují ani Apple ani Garmin a jediným řešením je pro ně hruďák.
Osobně, jako hobík, jsem za optiku vděčný. Hruďák mě vždy iritoval a dost mi radost z pohybu kazil. Nepočítám, že bych se k němu kdy vrátil.

Petr Vodička
10. 11. 2023 • 8:29

Podle mého je při měření největší problém pot. Při cvičení v posilovně (pro hodinky asi nejnáročnější disciplína kvůli velkým výkyvům tepu) je to hodně evidentní. Když jsem měl Amazfit T-Rex, tak na začátku vždy měřily velmi přesně, ale jakmile se mi hodně zpotila ruka, tak začaly měřit úplné nesmysly (dost často dvojnásobek nebo polovinu skutečné frekvence). Tak jsem si říkal, že to holt Číňani nezvládli a koupil jsem si Garmin Fenix 7. A ejhle, jsem na tom skoro stejně (jen ty nesmysly nejsou tak evidentní). Jakmile začnu mít mokro pod hodinkami, tak jde přesnost k šípku. Určitě to není pohybem hodinek, protože i na hodně zpocené ruce nekloužou a ani silné utažení nepomáhá.

krokodeel
10. 11. 2023 • 0:34

Pekny clanek, diky. Jen mi chybi nejake Suunto a/nebo treba Huawei GT4.Co se Elevate 5 tyka, chvala jde ze vsech stran, tak docela koukam, kde skoncily. Osobne me prekvapilo to utazeni az do lehke neprijemnosti. Vsechny Garminy, co jsem mel tu cest, tak pri velkem utazeni merily hur nez pri "beznem" utazeni. Tady bych rekl, ze je duvod, proc Elevate 5 v testu dopadl, jak dopadl

Názor byl 1× upraven, naposled 10. 11. 2023 00:34

Robert Hajný
9. 11. 2023 • 23:22

Hezký članek, spousta práce. Výsledky víceméně souhlasí i s tím co pozoruji. Hrudní pás je nedostižný a hodinky se mu jen vzdáleně blíží. Samsungy mi připadají s každou novou verzi horší, možná kvůli šetření baterie, ale staré galaxy watch mi měří docela přesně. Rozdíl mezi pásem a hodinkami je tak 1-2% Nepoužívám je pro měření, ale jako zdroj aktivity co se mi synchronizuje do telefonu. Měření posílá pás do stroje a do aplikace takže je ukládání aktivity do telefonu už spíš historický zvyk. Navíc cvičící stroj umí zátěž regulovat jen na základě dat z pásu, bylo by fajn kdyby to uměl i z hodinek.

lacog
9. 11. 2023 • 21:55

To som jediný kto nemá problém nosiť hruďák? 😀

Radek Nezbeda
9. 11. 2023 • 15:26

Zajímavé by bylo přidat i některý nový model Suunto, na obou koncích cenového spektra mají podle mě zajímavé modely. Jinak moc hezký článek.

Ondrej Nekola (satai_)
9. 11. 2023 • 15:04

Chjo, clovek ma pak pomalu chut zvazit misto Samsunga s povedenym UI radeji Apple Watch s hloupou korunkou ale zase s lepsim merenim. To jsou volby :-/

gfjhgj hgkjmhgm
9. 11. 2023 • 12:33

Jako nejak mi neni jasny, jak muzou mit 2 ruzne hodinky se stejnym senzorem odlisne vysledky, napr. Epix 2 a FR965? To musi byt jen odchylka mereni...

vytrvalec
9. 11. 2023 • 10:52

Děkuji, článek se mi líbí. Oceňuji množství věnovaného času a energie.

Jiří Drbohlav
Jiří Drbohlav
9. 11. 2023 • 10:04

Prosí otestovat nějaké Sporttestery Polar. Považuji měření tepu u Polaru za jedny z nejlepší (postupě jsem měl: M430, Vantage M, Pacer Pro) . Používám mnoho let a hrudní pás jsem postupně přestal používat.

fite
9. 11. 2023 • 6:10

Vyzerá to tak, že MobilMania sa snaží robiť podobné testy ako "The Quantified Scientist" na YT. Vzhľadom na to, že týpek z YT to už robí niekoľko rokov a správne popisuje možné chyby a dôvody odchyliek, tak viac verím jemu. Jeho zoznam otestovaných hodiniek mega veľký. Navyše začal robiť testy aj so ženou, takže to dáva ďalší pohľad na vec a už je to vidieť aj vo výsledkoch.

Názor byl 1× upraven, naposled 9. 11. 2023 07:03

ivan samuel (lutefisk)
ivan samuel (lutefisk)
8. 11. 2023 • 20:19

Mám Garmin Fénix 7x. Používam aj hrudný pás s parovany s hodinkami. Na začiatku tam bol rozdiel, ale ako má hodinky spoznali trvalo im to asi mesiac sú veľmi presne pri meraní a to používam voľný titánový remienok. Dneska som si dal prvý krát na beh silikónový ktorý budem teraz porovnávať, ale už teraz si myslím že to je jedno. Hodinky merali horšie ako hrudný pás len vtedy keď som mal veľmi spotene ruky pod hodinkami.

Určitě si přečtěte

Články odjinud