Hodinky Xiaomi Haylou stojí jen 600 Kč a baterie vydrží měsíc. Jen jeden důvod brzdí nadšení…

Chytré hodinky Xiaomi Haylou Solar LS05 Smart Watch zaujmou kombinací dlouhé výdrže a nízké ceny. Patrně největším omezením je absence GPS, při sledování sportovní aktivity si hodinky přes Bluetooth berou lokalizační data z připojeného smartphonu.

Zaujme kovové tělo, resp. jeho vrchní část, dýnko je plastové. Potěší vodotěsnost IP68, ale plavání mezi měřenými aktivitami chybí. Displej na přiložených fotkách září „AMOLEDově agresivními“ barvami, ale je to TFT, takže v reálu bude dojem znatelně fádnější. Rozlišení 240 × 240 pixelů je pro levnější hodinky standard, průměr 1,3" také. Baterie má 340 mAh a prý vydrží měsíc, se zapnutým monitoringem srdečního tepu je to stále slušných 15 dní.

Díky akcelerometru hodinky spočítají kroky, odhadnou uraženou vzdálenost a spotřebované kalorie, sledují spánkovou aktivitu, základní informace zobrazí přímo, podrobnější statistiky jsou v mobilní aplikaci Haylou Fit. Systém obsahuje několik jednoduchých aplikací, jako je ovládání hudby v mobilu, vyhledání telefonu, dechové cvičení, stopky a předpověď počasí, ale další nenainstalujete.

Výrobcem je Haylou, přívlastek Solar je patrně jen pro efekt, rozhodně neznamená integraci solárního panelu. Xiaomi tentokrát pomohlo s propagací novinky na crowdfundingovém portálu Youpin a poskytne distribuční kanály. Hodinky mají angličtinu, nic tedy nebrání jejich použití mimo Čínu. Na Youpinu visí cenovka cca 600 Kč, na Aliexpressu už jsme na cca 900 Kč a v Evropě by mohly stát asi 1 200 Kč.   

Diskuze (9) Další článek: Předobjednávky Sony Xperia 1 II pokračují, jako dárek ale už dostanete jiná sluchátka

Témata článku: Xiaomi, Chytré hodinky, GPS, Xiaomi, Hodinky, Chytré náramky, Čína, Baterie, AliExpress, Úraz, Aktivita, Youpin, Aliexpressu, Dýnko, Smart Watch, Evropa, Nadšení, MešMiniaturní robot velikosti hmyzu leze jako pavouk a běhá jako gepard

Miniaturní robot velikosti hmyzu leze jako pavouk a běhá jako gepard

** Američtí vědci okopírovali přísavný mechanismus nohy pavouka a vybavili jím miniaturního robota ** Nový robot tak získal na hbitosti a vědci ho mohou dokonale ovládat ** Robot již prokázal schopnost transportovat členitým terénem senzor použitelný k detekci plynu

Jaroslav Petr
HmyzRoboti
První Quake dostal remaster s původní hudbou. Zahrát si ho můžete na PC i konzolích

První Quake dostal remaster s původní hudbou. Zahrát si ho můžete na PC i konzolích

Oznámení revitalizované verze Quakea nás sice má podle úniku z minulého týdne čekat až zítra, ale už na začátek Quakeconu si Bethesda připravila malý dárek.

Martin Nahodil
QuakeOznámení
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Call of Duty: Vanguard se chlubí prvními záběry z kampaně na východní frontě

Call of Duty: Vanguard se chlubí prvními záběry z kampaně na východní frontě

Tento rok se Call of Duty podívá zpět do doby druhé světové války včetně bojů ve východní Evropě. Zrovna východní fronta bývá ve hrách často opomíjená. Nové záběry ze Stalingradu však vypadají skvěle.

Vojtěch Matušinský
Call of Duty: Vanguard
Respawn na Titanfall rozhodně nezanevřel, ve vývoji však žádná hra není

Respawn na Titanfall rozhodně nezanevřel, ve vývoji však žádná hra není

Studio upřesnilo své výroky z nedávného livestreamu.

Michal Maliarov
TitanfallFPS
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny