Hogwarts Mystery: na příští rok se plánuje již druhá hra na motivy Harryho Pottera

Se nebývalým zájmem o magický svět Harryho Pottera se doslova roztrhl pytel. Krátce poté, co herní studio Niantic oznámilo, že příští rok vydá hru v rozšířené realitě s názvem Harry Potter: Wizards Unite, byly odhaleny plány na další hru z kouzelnického univerza, která se bude jmenovat Harry Potter: Hogwarts Mystery. Příští rok si tak budou konkurovat dvě hry na motivy brýlatého kouzelníka, každá však nabídne jiný herní zážitek, a zřejmě i jinou cílovou skupinu.

Vývoj nové hry potvrdilo studio Warner Bros., a dodalo, že se hra dostane na platformy Android a iOS v průběhu příštího roku. Samotný vývoj hry zajišťuje studio Jam City (autor her Marvel Avengers Academy či Family Guy) ve spolupráci s Portkey Games. Toto studio je zaměřené výhradně na tvorbu her a aplikací, které mají co dočinění s kouzelnickým světem spisovatelky J.K. Rowlingové.

Samotná hra je zatím opředena tajemstvím. Podle Warner Bros. se má jednat o první hru ze světa Harryho Pottera, která umožní hráčům vytvořit vlastní postavu a vychutnat si „autentický“ zážitek z bradavické školy čar a kouzel. Podle některých by se mohlo jednat o mobilní MMORPG titul, ovšem raději zatím nedělejme ukvapené závěry. Pokud budete mít o hru zájem, můžete se již nyní na těchto webových stránkách zaregistrovat, abyste nezmeškali žádné novinky.

Ke světu Harryho Pottera má zatím nejblíže hra Maguss:

Diskuze (2) Další článek: Mirabook je levný notebook bez mozku. Ten mu připojíte až se smartphonem

Témata článku: Android, iOS, Mobilní hry, Niantic, Obchod s aplikacemi, Rozšířená realita, Wizards Unite, Harry Potter, Nová hra, Zážitek, Hra, Avengers, Wizards unit, Marvel, Motiv, Magický svět, Warner Bros, Brýlatý kouzelník, Svět Harryho Pottera, Hogwarts Mystery, PLA, Univerzum, Pytel, Nebývalý zájem, Herní studio


Určitě si přečtěte