HomePody se „potí na zadku“. Repráky od Applu zanechávají na stole nevzhledné kruhy

HomePody se „potí na zadku“. Repráky od Applu zanechávají na stole nevzhledné kruhy

Chytrý reproduktor HomePod od Applu nepatří od začátku mezi bezproblémové produkty. Od začátku některé kusy trápí konektivita přes Wi-Fi a nastavení do centra chytré domácnosti HomeKit. K tomu se teď přidává další nepříjemnost, která potrápí hlavně puntičkářské hospodyňky. Některé HomePody pod sebou na dřevě zanechávají kolečka, jak kdybyste na podložku položili mokrý květináč.

Klepněte pro větší obrázek
Apple HomePod pod sebou nechává kolečka jako od květináče (Foto: Twitter)

Rozdíl je v tom, že kruh nevzniká od vlhkosti, ale kvůli vibracím silikonového tlumícího prstence na spodku reproduktoru, ze kterého přitom unikají lehké olejové výpary. Tím se z lakovaných ploch nábytku postupně otírá povrchová vrstva a vznikají nevzhledné bílé kruhy. Na problém mezi jinými upozornil například portál Wirecutter.

Klepněte pro větší obrázek
Problémy z „opocením“ reproduktoru by mohl vyřešit návlek. 99 dolarů je taková pěkná applovská cenovka (Foto: Twitter)

Apple zareagoval na stránkách podpory poměrně vlažně. Uživatel má prý přemístit HomePod na jiný povrch a skvrny zkusit po pár dnech přeleštit suchým nebo navlhčeným hadříkem. Internetoví šprýmaři začali okamžitě vymýšlet vtípky, jak by firma mohla „po applovsku“ potíže vyřešit. Navrhují Applu prodávat HomePod ponožku za 99 dolarů, do které reproduktor obléknete.

Diskuze (60) Další článek: Sony mění design na poslední chvíli. Co vlastně Japonci přivezou na veletrh MWC?

Témata článku: Apple, Kauzy, Apple HomeKit, Příslušenství, Twitter, Chytrá domácnost, Problém, Blamáž, HomePod, Lapsus, Sonos, Vrstva, Stůl, Vlhkost, Květináč, Reprák, Kolečko, Dolar, HomeKit, Kruh, Reproduktor, Chytrý reproduktor, Support, Zadek


Určitě si přečtěte